comScore

Beşiktaş Beşiktaş

''Beşiktaş'ı Çin'e götürmeye o zaman karar verdim''

26 Temmuz 2017, Çarşamba 11:23
''Beşiktaş'ı Çin'e götürmeye o zaman karar verdim''

Beşiktaş'ın İspanya'da Real Valladolid ile oynadığı hazırlık maçını izleyen Fikret Orman, Çin seyahatine nasıl karar verdiğini açıkladı.

FutbolArenaBeşiktaş geçtiğimiz hafta Çin'e gidip Zhuhai şehrinde Alman ekiplerinden Schalke ile bir hazırlık maçı oynamıştı. Siyah beyazlı ekibin başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın geçmişi uzun zamana dayanan Çin'e ve yeni pazarlara açılma fikrinin nasıl ortaya çıktığı konusunda önemli açıklamalar yaptı.


Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan Çin gezisi açıklamaları


''ÇİN'DE BÜYÜK BİR MÜSLÜMAN NÜFUS OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ŞAŞIRDIM“

İspanya kampında Real Valladolid ile yapılan maç esnasında gazetecilerle sohbet eden Fikret Orman, yıllar önce iş için gittiği Çin'de karşılaştığı bir olayı anlattı. Yolda arabayla seyahat ederken bir benzinliğe girdiklerini ve burada namaz kılan insanlar gördüğünü ifade eden Orman, daha sonra oradaki kişilerle yaptığı görüşmelerde Çin'de büyük bir müslüman nüfusu bulunduğunu öğrendiğini ve çok şaşırdığını söyledi. Çin'e gitme fikrinin ilk kez o zaman aklına geldiğini belirten Beşiktaş başkanı “Sadece Çin değil, Malezya da Endonezya'da da büyük bir potansiyel var. Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir müslüman ülkenin takımı ilgi çekiyor. Malezya kralı ve Malezya futbol federasyonu başkanı Beşiktaşlı. Bizim takımın 11'ini ezbere sayıyor. Bu ülkelere açılmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.
 
''TRAKTÖR SEZİ İLE HAZIRLIK MAÇI PLANLIYORUZ''
Çin seyahatinde planlamadaki bazı sorunlar nedeniyle küçük aksaklıklar yaşandığını belirten Fikret Orman aslında ilk başta 12 günlük kamp planladıklarını ancak sonra süreyi kısalttıklarını belirtti. Beşiktaş başkanı ayrıca bir de önemli bilgi verdi. İranlı Türklerin takımı olarak bilinen ve Tebriz şehrinde büyük bir taraftar desteğine sahip olan Traktör Sezi ile hazırlık maçı planladıklarını belirterek, devre arası ya da milli maç arasında İran'a gidebileceklerini belirtti.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.