comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ı Bayern Münih karşısında umutlandıran istatistik

20 Şubat 2018, Salı 13:46
Beşiktaş'ı Bayern Münih karşısında umutlandıran istatistik

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ile son 16 turunda karşılaşacak. Siyah-Beyazlılar bu sezon oynadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında ilginç bir istatistiğin sahibi oldu.

FutbolArena Detay - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde tarihinin en önemli maçlarından birine çıkıyor. Bayern Münih ile tur mücadelesi vermeye hazırlanan Beşiktaş'ın istatistiki olarak gol bakımından öne çıkan bir avantajı bulunuyor.

Bayern Münih karşısında ilk maçtan avantajlı bir skor elde etmek isteyen Beşiktaş yediği gollerin ilk yarı ve ikinci yarı dağılımında ilginç bir istatistiğe sahip.


Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde yediği gollerin dağılımı


Opta verilerine göre, Beşiktaş'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde kalesinde gördüğü 5 golün 4'ü maçların ilk yarılarında geldi. %80'lik bu oran, Şampiyonlar Ligi gruplarındaki en yüksek oran olarak kayda geçti. Bu istatistiğe başka bir açıdan baktığımızda ise eğer Beşiktaş, Alman ekibine karşı ilk yarıda kalesini gole kapatabilirse ikinci yarıda daha dirençli kalabilir. Siyah-Beyazlılar bugüne kadar oynadığı 6 grup maçında ikinci yarılarda tek gol yedi.
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nin 2. yarısında yediği tek gol ise RB Leipzig deplasmanında kazandığı 2-1 biten maçta yaşanmıştı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.