comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a yazılan Lucescu'dan Türkiye açıklaması

12 Nisan 2019, Cuma 17:55
Beşiktaş'a yazılan Lucescu'dan Türkiye açıklaması

Sezon sonundan önce kendisine takım arayan teknik direktör Mircea Lucescu, Türkiye'den bir takım çalıştırabileceğini söyledi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş sezon sonunda A Milli Takım'ın başına resmen geçecek olan Şenol Güneş'in yerine teknik direktör arayışlarına devam ediyor. Beşiktaş ile görüştüğü iddia edilen Mircea Lucescu, ülke basınına Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Mircea Lucescu Beşiktaş'a gelecek mi?


Rumen basınından Fanatik sitesinin haberine göre Mircea Lucescu sezon sonunda Beşiktaş'ın başına geçebilir. Geleceği hakkında konuşan Lucescu, "Yazın bir takımı çalıştırmak ve elimden geldiğince devam etmek istiyorum. Türkiye mi, Batı Avrupa mı olacak, bilmiyorum. 20 yıl önceki aynı heyecan ve sevinci hissediyorum. Ve yazıldığı gibi oğlum Razvan benimle birlikte hiçbir takıma gitmeyecek. PAOK'ta tarih yazdığı güzel bir kariyeri var. Yazılanlar içlerinde hiçbir gerçeklik payı olmayan spekülasyonlardır." dedi.
 

Mircea Lucescu, Rapid Bükreş ile anlaştı mı?


Öte yandan Ülke basınından Digisport'un haberine göre Mircea Lucescu eski kulübü Rapid Bükreş'e başkan olarak dönebilir. Bükreş Belediye Başkanı Daniel Tudorache, yaptığı açıklamalarda "Rapid Bükreş'e yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Pancu gibi bir teknik direktörün yanı sıra Mircea Lucescu gibi bir başkanımız olursa takımı daha yukarıya taşıyabiliriz. Rapid Bükreş'in Romanya'yı Avrupa kupalarında temsil etmesini istiyorum" dedi.

Lucescu, "Rapid Bükreş'in yeniden ayağa kalmasını ilgiyle takip ediyorum. Çok sayıda taraftar var. Oyuncular istekli ve büyük takımın geri dönmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)