comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a UEFA'dan müjde! FFP denetimi sona erdi

17 Mayıs 2019, Cuma 19:30
Beşiktaş'a UEFA'dan müjde! FFP denetimi sona erdi

UEFA'dan son dakika açıklaması. Beşiktaş'ın UEFA ile 2015 yılında imzaladığı Finansal Fair Play anlaşmasını başarıyla tamamladığını ve bu kapsamda kulüp üzerindeki denetimin sona erdiği duyuruldu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA'dan Beşiktaş'a müjde. UEFA resmi internet sitesinden yapılan açıklamada finansal fair play soruşturması kapsamında izlenen kulüpler Beşiktaş, Inter ve Astana'nın UEFA'nın kriterlerine uyum sağladığı duyuruldu. 


Beşiktaş Haberleri: UEFA Finansal Fair Play Beşiktaş son dakika


UEFA'dan yapılan açıklamada 2016 yılında Astana, 2015'te ise Beşiktaş ve Inter hakkında başlatılan soruşturmanın süreleri sona erdi ve nihai sonuca varıldı. Buna göre üç kulüp de finansal fair play gerekçelerini yerine getirerek UEFA'nın anlaşmalarına uyum sağlayarak, kriterleri başarıyla geçti. Üç kulübün de Finansal Fair Play denetim süreci sona erdi. 

TRABZONSPOR'UN SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR
Trabzonspor'a ise kötü haber geldi. Bordo mavili kulübün 2016'da imzalanan anlaşmayı ihlal ettiği ve soruşturmanın devam ettiği açıklandı. Soruşturma kapsamında Trabzonspor'un 2018/19 sezonunda UEFA'nın kriterlerini ihlal etti ve buna göre kendilerine sunulan anlaşmaya uyum sağlayamadıklarından karar için bir üst kurula sevk edildi.

Öte yandan UEFA'dan yapılan açıklamalarda diğer kulüplerle ilgili inceleme devam ederken, açıklamanın inceleme sürecinin tamamlanmasının ardından yapılacağı ifade edildi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)