comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a Konyaspor maçında Mehmet Demirkol'dan mesaj

06 Ağustos 2017, Pazar 21:42
Beşiktaş'a Konyaspor maçında Mehmet Demirkol'dan mesaj

Beşiktaş - Atiker Konyaspor Süper Kupa finalinin ilk yarısını yorumlayan Mehmet Demirkol, siyah beyazlı takımdaki eksiklere değindi. 

FutbolArena - Beşiktaş - Atiker Konyaspor Süper Kupa finalinin ilk yarısını NTV Spor'da Mehmet Demirkol yorumladı. Konyaspor'un Traore ile 1-0 önde kapattığı ilk yarıda Demirkol, Konyaspor'un oyun stiline dikkat çekerken, Beşiktaş'taki eksikleri söyledi. 
 

Beşiktaş - Atiker Konyaspor Mehmet Demirkol'un yorumları


Beşiktaş - Atiker Konyaspor Süper Kupa finalinin ilk yarısını NTV Spor'da Mehmet Demirkol yorumladı. 

"KONYASPOR TAMAMEN DEĞİŞMİŞ"
"Konyaspor tamamen değişmiş. Kadro olarak olmasa da, oyun siyahla beyaz kadar birbirinden farklı. Pas takımıydı Konya. Aykut Kocaman'ın ayrılmasından sonra direkt, geçiş oyunu oynayan bir takım haline geldi. Mustafa Reşit Akçay takımı baştan aşağı değiştirmiş. Bu sezon ceza sahasına daha fazla girecekler gibi görünüyor. Orta sahadan hızlı çıkıyorlar ve bunu yapabilecek oyuncuları var. Topu aldıkları anda direkt kaleyi düşünüyorlar. Henüz tam organize değiller ama yapmak istedikleri bu."

"QUARESMA'NIN AÇIK OYUNDA İLK ORTASI 36. DAKİKADA"

"Beşiktaş geçen seneye benzer bir kadroyla, Talisca hariç sahada. Eksikler de var tabi. Geçen seneki oyun var mı peki? Şu an da yok. Nereden anlıyoruz? Quaresma'nın üzerinden oynuyordu. Babel, Talisca, Cenk kim varsa öndekileri ortalar üzerinden gol alanına sokmaya çalışıyordu. Bunu yaptı mı? Quaresma'nın ilk ortası 36. dakikada. O yürümedi."

"GOLDEN SONRA BİRAZ KIPIRDADI BEŞİKTAŞ"

"Şenol hoca burada ben Oğuzhan ve Tolgay'dan daha 10 numara işleri bekliyorum demişti. Onlar var mıydı? O da çok yoktu. Beşiktaş istenilen seviyenin gerisinde. Ancak golden sonra belli oranda kendilerine geldiler. Babel hiç yoktu mesela. Golden sonra o da kıpırdadı."

"PEPE İLK YARIDA"

"Gol yeniyorsa savunmanın hatası vardır. Onun dışında Pepe iyi göründü. Sadece ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Şu anda Marcelo olsa Pepe'nin hazırlığı daha kolay olurdu. Pepe şu anda ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Uyum süreci yani. Onun dışında iyiydi. Marcelo olsaydı Pepe'nin uyum sağlaması daha kolay olurdu. Marcelo varken Pepe'nin gelmesi Beşiktaş'ın kalitesini ikiye katlamıştı. Ancak Marcelo'yu oradan çıkardığın zaman geçen senenin kalitesinden bile düşebilirsin, emin değilim. Tabi ki Pepe'nin orada kaptanlık ve liderlik rolünü üstleleneceğini düşünüyorum."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)