comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a Gaziantepspor'dan Orkan Çınar tepkisi

25 Şubat 2019, Pazartesi 19:25
Beşiktaş'a Gaziantepspor'dan Orkan Çınar tepkisi

Beşiktaş'ın Gaziantepspor'dan transfer ettiği Orkan Çınar için resmi açıklama geldi. Gaziantepspor gerekli prosedürlerin yerine getirilmediğini açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş, 2017-2018 sezonu başında Gaziantepspor'dan Orkan Çınar'ı 450 bin Euro bonservis bedeli ile transfer etmişti. Gaziantep ekibinden yapılan resmi açıklamada Orkan Çınar transferi konusunda Beşiktaş'a tepki gösterildi.
 

Gaziantepspor'un Orkan Çınar ve Beşiktaş açıklaması


İşte Gaziantepspor'un açıklaması:

Kulübümüz yetkili birimlerinin futbolcu dosyaları üzerinde yapmış oldukları incelemelerde, Gaziantepspor Kulübü futbolcuları Barış Yardımcı, Nabil Ghilas, Doğanay Kılıç ve Serkan Bakan'ın Kulübümüz ile olan sözleşmeleri aynı tarihlerde eski Yönetici Mustafa Kızıl'ın imzası ile fesh yapıldığı görülmektedir. Yapılan muhasebe kayıtları incelemesinde bu futbolcuların satışından Gaziantepspor Kulübü'ne bonservis bedeli ödenmediği ve banka hesaplarına hiçbir ücret girmediği anlaşılmıştır.
ORKAN ÇINAR'DAN İDMANDA OLAĞANÜSTÜ GOL"BEŞİKTAŞ PROSEDÜRLERİ YERİNE GETİRMEDİ"

"Ayrıca Beşiktaş Kulübü'ne transfer olan Futbolcu Orkan Çınar'ın sözleşmesi de yine Mustafa Kızıl imzası ile fesh yapılmış olup, bu oyuncunun satışında yapılan Protokol'ün Kulüp evraklarında bulunmadığı anlaşılmış ve Beşiktaş Kulübü'nden bir kopyasının üst yazı ile istenmesine rağmen henüz tarafımıza bilgi verilmemiştir.

Gaziantepspor Kulübünü içinde bulunduğu bu duruma sokanlardan sonuna kadar hesap sorulacak, tüm evraklar titizlikle incelenecek ve adli tüm girişimler yapılacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."
 

Orkan Çınar'ın Beşiktaş kariyeri


Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in kadrosunda fazla yer bulamayan Orkan Çınar, Gaziantepspor'dan transfer edildikten sonra sırasıyla Konyaspor ve Adana Demirspor'a kiralık gönderildi. Bu sezon Adana Demirspor ile 16 resmi maçta 3 gol atan Orkan Çınar, devre arası transfer döneminde Beşiktaş'a geri döndü.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)