comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a ESPN'den büyük övgü! Fikret Orman ile röportaj

05 Aralık 2017, Salı 19:41
Beşiktaş'a ESPN'den büyük övgü! Fikret Orman ile röportaj

Beşiktaş'ın başarısı Avrupa'da da yankı uyandırıyor. ESPN Beşiktaş'ı A'dan Z'ye analiz ederken, Fikret Orman'la da bir röportaj gerçekleştirdi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş, Süper Lig'de aldığı art arda 2 şampiyonluğun ardından Şampiyonlar Ligi'nde de bir rekor kırdı ve grubunu lider tamamlayıp bir üst tura yükselmeyi 5. haftadan garantiledi. ESPN, Beşiktaş'ın bu başarısına kayıtsız kalmadı ve Kara Kartallar hakkında detaylı bir haber yayarken Fikret Orman'la da bir röportaj gerçekleştirdi. 

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde grubunu lider olarak tamamlayan ilk Türk takımı olduğuna dikkat çeken ESPN, Çarşamba günü RB Leipzig karşısında prestij maçına çıkılacağını belirtti. 


"Fikret Orman Beşiktaş'ı batmaktan kurtardı zirveye çıkardı"


Beşiktaş'ın İstanbul'un diğer iki devi Galatasaray ve Fenerbahçe'nin arasından sıyrıldığı belirtilirken, Fikret Orman'ın başarıdaki payına önemli yer ayrıldı. 
5 yıl önce finansal olarak krize girildiğine ve UEFA'dan çeşitli yaptırımlar alındığına değinilen haberde Fikret Orman'ın yaptığı başarılı işlere yer ayrıldı.

Fikret Orman, ESPN'e verdiği röportajda bu konuyla ilgili olarak "Kısa vadeli değil, uzun vadeli planlar yaptık. Doğru futbolcuları, doğru antrenörleri kulübe kazandırdık. Marka yönetimini, sponsorluk anlaşmalarını, finansal düzenlemeleri ve iletişim araçlarını doğru yönettik. Şimdi sahip olduğumuz vizyonumuz meyvelerini veriyor" dedi. 

Kısa vadeli başarı için uzun vadede kulüp yapısına zarar verecek kararlardan kaçındıklarını da belirten Orman, transfer politikası hakkında konuştu. 


Fikret Orman'ın ESPN'e verdiği röportaj


"Beşiktaş kemerleri sıktı, ücret politikalarını yeniden yapılandırdı ve etkileyici sonuçlar veren bir transfer politikası benimsedi" diyen Orman'ın bu açıklamalarını analiz eden ESPN Beşiktaş'ın transferlerini masaya yatırdı. 

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi gruplarındaki rakiplerinden çok daha az bonservis harcaması yaptığına dikkat çeken ESPN buna karşın Pepe, Negredo, Medel gibi transferlere dikkat çekti. 

"COME TO BEŞİKTAŞ'I HERKES BİLİYOR"

Beşiktaş'ın 'Come to Beşiktaş' videolarıyla tüm dünyada tanındığına değinen haberde, bu sloganın eğlenceli olduğu kadar kulübün küreselleşmesine katkı sağladığına dikkat çekildi. 

Beşiktaş'ın sosyal medyada ciddi bir popülerlik kazandığı da belirtilirken, twitterda 11.3 milyon takipçi sayısına ulaşıldığına yer verildi. 

Öte yandan Fikret Orman'ın bu konuda yaptığı açıklamada Beşiktaş'ın 100 milyon taraftar potansiyeli barındırdığı iddiası da haberde yer aldı 

Beşiktaş'ın popülerliğini arttırmak için yaz döneminde Çin'e gittiklerini belirten Orman, "Uzakdoğu turu hedeflerimize doğru attığımız ilk adım oldu." dedi.


Şenol Güneş'e ESPN'den övgüler


Teknik Direktör Şenol Güneş'in başarısına da değinilen haberde özellikle Quaresma'nın bu kadar disiplinli ve verimli tutalabilmesi övüldü. Babel'in potansiyelini Liverpool dahil bir çok takım değerlendirememişken Şenol Güneş'in değerlendirdiğine ve Talisca'daki istikrar sorununu da yine Şenol Güneş'in çözdüğüne dikkat çekildi. 

Cenk Tosun'un gelişimine, Tosic ve Pepe ikilisinin uyumuna ve Oğuzhan'ın yükselişine de değinen ESPN, "Güneş faktörü küçümsenemez ama stat faktörü de çok önemli" vurgusu yaptı. 

Vodafone Arena'nın büyüleyici bir atmosferi olduğu ve kulübe önemli bir gelir kapısı oluşturduğu belirtilirken, etkileyici bir mühendislik başarısı olduğu vurgulandı.


Beşiktaş taraftarına ESPN'den övgü


Beşiktaş taraftarına da değinen ESPN, RB Leipzig maçında yıldız golcü Werner'in kulaklarından rahatsızlandığını ve oyundan çıkmak zorunda kaldığını hatırlattı. Beşiktaş taraftarı için "12. adam" vurgusu da yapıldı.

Fikret Orman da bu konu hakkında konuşurken "Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Stat yapım aşamasındayken birçok yerde maçlarımızı oynadık ama her yere bizimle birlikte geldiler" dedi. Orman ayrıca taraftarlar için "Bu birçok kulübün sahip olmadığı gerçek bir güç" açıklamasında bulundu.

ESPN son olarak Beşiktaş için "Kendinden emin ve gelecekte uluslararası bir güç haline gelmek konusunda kararlı bir kulüp" yorumu yaptı.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Ekim 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.