comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a Dorukhan Toköz eleştirisi! "Yerine adam alsan"

04 Kasım 2020, Çarşamba 13:18
Beşiktaş'a Dorukhan Toköz eleştirisi!

Beşiktaş'ta Dorukhan Toköz'ün sözleşmesiyle ilgili belirsizlik devam ederken beIN SPORTS yorumcusu Bülent Timurlenk'ten dikkat çeken bir yorum geldi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Dorukhan Toköz'ün sözleşmesiyle ilgili durum merak ediliyor. beIN SPORTS yorumcusu Bülent Timurlenk, siyah beyazlı yönetimin konuyla ilgili tavrını eleştirdi. İşte Bülent Timurlenk'in yorumları:

"BEŞİKTAŞ, VIDA'YI PAKETLEYECEKTİ"
"Vida'yı bonservisi elindeyken aldın. Sıfır bonservisle aldığın adamı satmasını bileceksin. Fatih Terim, 'satamadık' diyor ve öz eleştiri yapıyor. Beşiktaş da satmasını bilemedi. 2018 Dünya Kupası sonrası gazetelerde Vida için 40 milyon euro manşetleri atıldı. Beşiktaş, Vida'yı pakaetleyecekti. 10-15 milyon euro neyse satacaktı. Gönlünden geçtiği gibi olsa Oğuzhan 150 milyon euro dersin."

"DORUKHAN'IN YERİNE ADAM ALSAN DAHA PAHALI"

"Ljajic'in bonservisi 6 milyon, 3 milyon da yıllık alıyor. 3 senelik sözleşme yaptın, yıllığı 5 milyon euroya geliyor. Dorukhan 1 milyon euro kabul etse tamam diyeceksin ama 1,5 milyon euro istiyor diye göndereceksin. Gönderip yerine bir adam alsan ve 3 yıllık sözleşme yapıp 1 milyon euro  versen sana kaça gelecek? Yıllık 2 milyon euro. 25 yıldır bu hesabı çözemedik."

"OZAN KABAK'A NEDEN 8 MİLYON EURO YAZILDI?"

"İngiltere, İtalya gibi yerlerde kulüp patronları var. Bizde de Başakşehir ve Kasımpaşa'da var. Sen 3 sene başkanlığa seçiliyorsun ama aldığın oyuncuyla 5 yıllık sözleşme yapıyorsun. Mesela Galatasaray'da geçmiş yönetimlerde Ozan Kabak gibi genç bir oyuncunun çıkış maddesine 8 milyon euro yazdırmışlar. Hiçbir Galatasaray yöneticisi de o dönemin sportif direktörüne, 'Neden 8 milyon euro' diye sormuyor. Şu anda Ozan'ın fiyatı 40 milyon euro. Devre arasında Milan bakalım kaç verecek. 30'dan başlayacak. Türkiye'de o zaman başkanların uzun vadeli seçilmesi lazım. Birisi başkan seçiliyor, ilk 1 yıl gçemişin enkazını temizlemeye çalışıyorum diyor."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"