comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a beIN Sports'ta övgüler: 'Bu takım...'

16 Kasım 2017, Perşembe 22:55
Beşiktaş'a beIN Sports'ta övgüler: 'Bu takım...'

Beşiktaş - Akhisarspor maçı öncesi beIN Sports yorumcusu Reha Kapsal siyah beyazlıların performansını değerlendirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 12. haftasında sahasında Akhisarspor'u ağırlayacak. Bu zorlu müsabaka öncesinde siyah beyazlı takımın son dönem performansı beIN Sports'ta masaya yatırıldı. Yorumcu Reha Kapsal Beşiktaş'ın artılarına değindi. 
 

Beşiktaş - Akhisarspor maç haberleri


Süper Lig'de üst üste son 2 maçında deplasmanda Alanyaspor ve Göztepe'yi mağlup eden siyah beyazlılar, Akhisarspor engelini de geçerek seriyi devam ettirmek istiyor. 

Beşiktaş - Akhisarspor maçı öncesi beIN Sports'ta siyah beyazlıların performasını yorumlayan Reha Kapsal, Beşiktaş'ın topla doğru oyun ve koşu mesafelerindeki doğru koşularına değindi. 
"TOPLA BECERİSİ YÜKSEK, ÇOK DOĞRU OYNAYAN BİR BEŞİKTAŞ VAR"

Fiziksel kalitede futbolda önemli. Koşmak, fiziksel kalite ne için? İnsan sağlıklı olur, psikolojisi daha iyi olur, kuvvetlenir, hızı gelişir tamam. Ancak saha içinde her şey top odaklı. Sonuçta saha içinde yapılacak hareketlerde odak nokta top. O topla becerisi ve çok doğru oynayan bir Beşiktaş var.

"NE KADAR KOŞTUĞUN DEĞİL, NEREYE KOŞTUĞUN ÖNEMLİ"

En son Alanyaspor ve Göztepe galibiyetleri lige moral açısından geri döndü, futbolcuların konsantrasyonu arttı. Beşiktaş'ın eksikleri yok mu? Var. Ancak Beşiktaş her zaman top odaklı oyun vaad ediyor. Alan ve adam odaklı oyun tabi ki çok önemli ama Beşiktaş bunu çok doğru yapıyor. Beşiktaş takımının fiziksel parametreleri ligimizde iyi değil. Ancak neyi görüyoruz biliyor musun? Ne kadar koştuğun değil, nereye koştuğundur. Tabi ki futbolcular fiziksel kalitelerini arttırmak için çalışacak. Mühim olan bütün odaklanma topun çevresinde, topla temasının iyi olması gerekir. Beşiktaş bunu çok iyi ve doğru uygulayan oyuncu grubuna sahip"

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)