comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a Ali Ece'den övgü: "Dev gibi oynamak"

14 Eylül 2017, Perşembe 10:11
Beşiktaş'a Ali Ece'den övgü:

Beşiktaş'ın Porto karşısındaki zaferi sonrası Ali Ece değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde grubun ilk maçında Porto'yu deplasmanda devirmesinin ardından spor yorumcularından büyük övgüler geliyor. Hürriyet yazarı Ali Ece, siyah beyazlıların sergilediği performansla ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.
 

Ali Ece'nin Porto Beşiktaş maç yorumu


Hürriyet Gazetesi'nde düşüncelerini dile getiren Ali Ece, Cenk Tosun ve Şenol Güneş'e ayrı bir paragraf açarak şunları söyledi:

"Cenk, Gaziantep'ten Beşiktaş'a geldiğinde o esnada Türkiye Ligi'nde Burak Yılmaz'dan sonra en fazla gol atan yerli oyuncu olmasını sağlayan kaliteli bir vuruş tekniğine sahipti. 
Porto'da Casillas'ı avlarken bu vuruş tekniğini daha da geliştirdiğini bir kez daha gösterdi. Lakin Cenk asıl santrforculuğunu özellikle Şenol Güneş'le çalışırken çok geliştirdi: Topu ayağına beklemiyor, topa gidiyor, topla buluştuktan sonra daha hızlı ama bir o kadar da akıllı hareket ediyor, hep bir sonraki hamleyi hesaplayarak santrançtaki vezir gibi her yerde her şeyi takımı lehine yapabiliyor!

2. yarıda Şenol Güneş olabilecek en doğru hamleleri yaptı. Çifte değişiklikten sonra arkasına taraftarını alıp yüklenen Porto tam hücum sürekliliği kurmaya başlarken, Medel ile önce hızlarını kesti. 

Sonra Negredo ile ekstra bir top saklama istasyonu oluşturdu. 

Porto'yu yenmek büyük başarı, bunu Dragao'da başarmak Şampiyonlar Ligi gediklisi olmak adına büyük bir adım. 

Porto deplasmanında “Devler Ligi savunmacısı olmak nedir” dersi veren Pepe'nin yanında eldekilerden biraz daha iyisi olsa adımlar daha da büyüyüp hızlanabilir."

PORTO - BEŞİKTAŞ MAÇ ÖZETİ İZLE >>

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.