comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş yönetiminden futbolculara: 'Evde kalın'

19 Mart 2020, Perşembe 20:38
Beşiktaş yönetiminden futbolculara: 'Evde kalın'

Bu sabah yaptığı antrenmanla Antalyaspor maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta futbolculara mesaj gitti ve evden çıkılmaması uyarısı yapıldı.

FutbolArena - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun bugün Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanları'nın yanı sıra Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'le birlikte yaptığı toplantının ardından liglerin ertelenmesine karar verildi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, alınan kararın ardından futbolun paydaşlarıyla bir araya gelerek liglerin ne zaman başlayacağına dair planlamayı daha sonra yapacaklarını ifade etti.
 

Beşiktaş'ta koronavirüs tedbirleri


Alınan bu kararın ardından takımlar da futbolcularına izinli olduklarının ve evden çıkmamalarının mesajlarını gönderdi. Beşiktaş'ta da izinler başladı.

"EVDEN ÇIKMAYIN"
Siyah-beyazlılar bu sabah yaptığı antrenmanla Antalyaspor maçının hazırlıklarını sürdürmüştü. Yarın saat 18.00'de yapılacak antrenmanla kampa girmeyi planlayan siyah-beyazlılarda futbolculara, maçların ertelendiği ve evden çıkmamalarının gerektiği mesajları iletildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıklayacağı tarihle birlikte siyah-beyazlıların yeni programı da belli olacak.

YABANCI OYUNCULAR LİGLERİN ERTELENMESİYLE RAHATLADI

Öte yandan alınan karar sonrasında özellikle yabancı futbolcular oldukça rahatladı. Geçtiğimiz haftadan bu yana Kaptan Burak Yılmaz başta olmak üzere birçok isimle bu konuyu paylaşan ve Avrupa'da yaşanan gelişmeleri de tedirginlikle takip eden yabancı oyuncuların, liglerin ertelenmesiyle birlikte kafalarındaki soru işareti de kalktı. (İHA)

BEŞİKTAŞ'TAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI:

"Sporcularımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak dışında evlerinden çıkmamaları istenmiş, yurt dışı seyahati yapamayacakları bildirilmiştir.

Futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinin yeni fikstür planlamaları belli olana kadar tüm sporcularımıza ve çalışanlarımıza izin verilmiş, tesislerimizdeki faaliyetler sonlandırılmıştır.

Kulüp bünyesindeki çalışanlarımıza konu ile ilgili bilgilendirme yapılıp ikinci bir duyuruya kadar evlerinden çalışmaları istenmiştir.

Kartal Yuvası mağazalarımız, çalışanlarımız ve taraftarlarımızın sağlığı açısından geçici olarak kapatılmıştır."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)