comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş yöneticisi UEFA cezasıyla ilgili büyük tehlikeyi açıkladı!

17 Temmuz 2017, Pazartesi 19:19
Beşiktaş yöneticisi UEFA cezasıyla ilgili büyük tehlikeyi açıkladı!

Beşiktaş yöneticisi Berk Hacıgüzeller, Lyon maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak UEFA'dan gelen ceza hakkında konuştu ve bundan sonraki süreci değerlendirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş yöneticisi Berk Hacıgüzeller, UEFA'dan gelen cezayı NTV Spor'da yorumladı. UEFA Tahkim Kurulu Beşiktaş'ın Lyon maçı nedeniyle aldığı cezaya yaptığı itirazı reddetti. Konuyla ilgili olarak Berk Hacıgüzeller bundan sonraki süreci yorumladı. 


"BEŞİKTAŞ'IN MAALESEF BAŞKA KAYDI DA VARDI UEFA'DA"
"Karar elimize geçti. Bence ağır bir karar aldı. Fakat hukuksal açıdan baktığımızda UEFA'nın taraftar kavramı geniş tutulmuş vaziyette. İstanbul'da kendi götürdüğünüz taraftarlar ile orada sizi destekleyen taraftarlar aynı statüde görünüyor. Tüm takımlar için geçerli. Beşiktaş'ın maytap atma konularında da UEFA'da kaydı bulunuyor maalesef. Tüm bunları değerlendirdiğimizde 3.5 saatlik bir duruşma neticesinde bizler umutluyduk ama maalesef kararın onaylanmış olduğu bize tebliğ edildi."

"STAT DIŞINDA DA DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR"

"Başkanımız Çin'de. Döndükten sonra yönetim kurulunda değerlendirme yapacağız. Karar yeni fakat diğer taraftan baktığımızda hassas bir konu. Bir tarafta Şampiyonlar Ligi'nden men edilme tehlikesi var, bunun karşılığı mininum 30 milyon euro gelir anlamı taşıyor. Tabi diğer tarafta önümüzdeki 2 sezonda dikkatli olmak lazım. Tüm statlarda ve stat dışında bile en küçük hadisenin Beşiktaş aleyhinde kullanılması muhtemel. Duruşmada bize stat dışında tren istasyonunda Lyon taraftarlarının trenden inmesi esnasında 50 metre ötede Beşiktaş taraftarların 4 adet meşaleyi bir grubun fırlatıyor olması da dosyaya girmiş. Bu da üzücü maalesef. Dolayısıyla sadece stat dışındaki güvenlik kameralarının da etki edeceği dikkate alındığında gerçekten çok hassas 2 yıl geçirecek Beşiktaş."

"BUNUN ÖNÜNE GEÇMEK ZOR AMA..."

"Tabi genel anlamda hukuksal açıdan baktığınız zaman şiddet ve taşkınlık bir kendini ifade etme biçimi olarak görülmüyor. Hukuksal anlamda konuşuyorum, duygusal anlamda değil. Bu konunun önüne geçmek zor tabi. Stat dışında, yurt dışında da kontrol altına almak zorundayız her şeyi. Önce yönetim kurulumuzla değerlendireceğiz, sonra vizyon seçimi belirleyeceğiz."
 

Beşiktaş'ın Lyon maçında aldığı ceza


Beşiktaş'ın cezasının meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılması ve tribünlerin taşkınlık yapması gerekçeleriyle uygulandığı belirtildi. Lyon'un ise aynı şekilde katılma hakkı kazandığı ilk turnuvada 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi kararı alındı. Ceza 2 yıllık deneme süreci boyunca ertelendi. Lyon'a da 100 bin euro para cezası verildiği duyuruldu.


Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.