comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş yeni transfer Cyle Larin'i nasıl oynatacak? Geçici lisans süreci

17 Ocak 2018, Çarşamba 00:09
Beşiktaş yeni transfer Cyle Larin'i nasıl oynatacak? Geçici lisans süreci

Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı ancak Orlanda City'den lisansını alamadığı Cyle Larin, Türkiye'de geçici lisans ile forma giyecek. Ancak bu lisans için başlatılan başvuru sürecinin hızlı olmayacağı öngörülüyor. 

FutbolArena Detay - Beşiktaş, Cyle Larin transferinde Orlando City'nin suçlamasının ardından geçici lisans kriziyle karşı karşıya kalabilir. Geçici lisans kaç haftada çıkıyor? Son dakika Beşiktaş Transfer haberleri FutbolArena'da. 
 

Beşiktaş, Cyle Larin için geçici lisans mı çıkaracak?


Vatan Gazetesi'ne konuşan Beşiktaş'ın hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Cyle Larin'in Amerika'dan lisansı gelmezse, FIFA'ya başvurarak geçici lisans çıkartılacağını açıkladı.

GEÇİCİ LİSANS SÜRECİ UZAYABİLİR
FutbolArena'nın ulaştığı FIFA menajerleri geçici lisans süreçlerinin kolay olmadığını ve başvuradan sonra 3 haftaya kadar uzayabileceğini belirttiler. Larin'i öncelikle bir Süper Lig kulübüne kiralamayı hedefleyen Beşiktaş, geçici lisansı ara transfer döneminin sonuna kadar yetiştiremezse bu amacına ulaşamayacak. Süper Lig'de 4 Ocak'ta başlayan ara transfer dönemi 31 Ocak 2018 Çarşamba gece yarısı sona erecek.

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)