comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş ve Galatasaray'dan şut yağmuru

29 Mart 2018, Perşembe 19:19

Beşiktaş ve Galatasaray, Süper Lig'de geride kalan 26 haftada çektikleri isabetli şutlarla dikkat çektiler.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 26 hafta geride kalırken son 8 haftaya girişte kıyasıya bir şampiyonluk yarışı sürüyor. Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk mücadelesinde Beşiktaş ile Galatasaray'ın farkı, isabetli şutlarında yatıyor.


En çok isabetli şut atan takımlar


Süper Lig'de geride kalan 26 haftada Opta'nın verilerine göre en çok isabetli şut atan takım 161 şutla Beşiktaş olurken, Beşiktaş'ı sadece bir şut eksiği ile 160 şutla Galatasaray takipte. 

Galatasaray ile Beşiktaş'tan sonra en çok isabetli şut atan takımsa oldukça ilginç bir ekip. Alanyaspor kümede kalma savaşı vermesine rağmen tam 140 isabetli şutla 3. sırada. 
4. Başakşehir 138 ibabetli şut çekmiş ve Beşiktaş'tan 23, Galatasaray'dan da 22 isabetli şut eksiği bulunuyor. 5. Fenerbahçe'nin ise sadece 125 isabetli şutu var. GALATASARAY'IN FARKI BİTİRİCİLİK

Öte yandan Beşiktaş ligin en çok isabetli şut atan takımı olmasına rağmen bu sezon bitiricilik olarak sınıfta kaldı. Beşiktaş isabetli şutlarını gol yapmakta başarılı olamadı. Galatasaray'dan bir isabetli şut fazla çeken Beşiktaş, tam 14 gol daha az attı.

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.