comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş ve Galatasaray'a puan silme cezası verildi

30 Haziran 2020, Salı 19:40
Beşiktaş ve Galatasaray'a puan silme cezası verildi

Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka, basketbolda yeni sezona -1 puan ile başlayacak.

FutbolArena - Türkiye Basketbol Federasyonu, mali sorumlulukları yerine getirmeyen Beşiktaş, Galatasaray ve Karşıyaka'nın yeni sezona -1 puan ile başlayacağını açıkladı.
 

Beşiktaş ve Galatasaray neden puan silme cezası aldı?


30 Haziran 2020 tarihinde yapılan TBF Yönetim Kurulu toplantısında gündemde yer alan konular görüşülmüş, basketbol kamuoyu ve ilgili tarafları ilgilendiren aşağıdaki başlıklar karara bağlandı. Beşiktaş ve Galatasaray için alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

"Sunulan belgelerde A-1 sezonuna dair Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve vergi daireleri nezdinde temerrüde düşmüş bir borcunun olduğu; A sezonuna ilişkin sunacakları bütçede gösterdikleri gelirlerden, Federasyon ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı üzerinden sağlanan yayın, sponsorluk gibi gelirler haricindeki gelirlerin, en az % 40'ını belgelendirmek zorunda olmasına rağmen belgelendiremediği anlaşılan; Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği, Galatasaray Kulübü Derneği ve Karşıyaka Spor Kulübü Derneği'nin; Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı'nın 6. ve 11.maddesi uyarınca “1 puan silme” cezası uygulanmasına karar verilmiştir."

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!