comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş ve Benfica arasında Talisca krizi

05 Ağustos 2017, Cumartesi 20:38
Beşiktaş ve Benfica arasında Talisca krizi

Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Talisca'nın henüz lisansının alınamaması ve Süper Kupa finalinde oynamayacak olmasının ardından Portekiz basınından flaş bir iddia gündeme geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta Talisca krizi! Süper Kupa'da Atiker Konyaspor ile oynanacak müsabakada forma giyemeyecek olan yıldız futbolcunun lisans problemiyle ilgili olarak Benfica cephesinde flaş bir gelişme yaşandı. Benfica'nın, Beşiktaş'ın Talisca'nın kiralama bedelini ödemediği gerekçesiyle gereken belgeleri göndermediği ve FIFA'ya gideceği öne sürüldü. 
 

Beşiktaş'ta Talisca'nın lisansı alındı mı?


Beşiktaş'ta Süper Kupa finalinde Konyaspor ile oynanacak maçta lisans işlemlerinin yetişmemesi sebebiyle Talisca forma giyemeyecek. Brezilyalı yıldızın evraklarını henüz göndermeyen Benfica kulübünün, Beşiktaş'ın kiralama bedelini ödemediği gerekçesiyle FIFA'ya başvuracağı Portekiz basınında öne sürüldü. 


Beşiktaş'ta Talisca kalacak mı?


Beşiktaş, Portekiz kulübü Benfica'nın Anderson Talisca kiralık lisans işlemlerini ağırdan alması nedeni ile oyuncusunu Konyaspor maç kadrosuna yazdıramadı. 
Yaşanan bu gelişme üzerine Benfica'nın Anderson Talisca'yı geri çağıracağı ve başka bir kulübe satacağı iddiaları ortaya atıldı. Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu konu hakkında açıklamada bulundu.

''GALİBA BENFİCA, TALİSCA'YI BAŞKA KULÜBE SATMAK İSTİYOR''

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: ''Galiba Benfica'ya Talisca için bir teklif var. O yüzden kriz çıkartarak bizi orta noktaya getirmeye çalışıyorlar. Ama çok ağır bir sözleşme yaptık, bizim onayımız olmadan satamazlar. FIFA'ya başvurup birkaç gün içinde Talisca'nın lisansını alırız." ifadelerini kullandı.

''HERŞEY BEŞİKTAŞ'IN İSİYATİFİNDE''

"Benfica 'Oyuncunun onayı olmadan opsiyonu kullandınız.' diyor ama öyle bir şey yok. Elimizde sözleşme var. Benfica, Beşiktaş'ın izni olmadan bir şey yapamaz. Satarlarsa ancak sezon sonunda satarlar. Bu sezon kimse oyuncuyu bir yere gönderemez. Her şey Beşiktaş'ın inisiyatifinde. Sözleşme çok sağlam, hareket edemezler."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)