comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş: 'TFF kirli düzenin kurallarına biat etmiştir'

13 Şubat 2020, Perşembe 17:18
Beşiktaş: 'TFF kirli düzenin kurallarına biat etmiştir'

Beşiktaş, Göztepe maçında kural hatası bulunmadığını açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu'na resmi siteden tepki gösterdi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu, Göztepe - Beşiktaş maçında kural hatası olmadığını ve mücadelenin tekrar oynanmayacağını açıkladı. Beşiktaş Kulübü resmi siteden TFF'ye tepki gösterirken sert ifadelere yer verildi.

SICAK GELİŞME! Beşiktaş, TFF'ye: "IFAB ve MHK tavsiye raporlarının tarafımıza iletilmesine veya tarafımızca incelemesi için karar verilmesini talep ediyoruz!" 

 

Beşiktaş'tan TFF'ye Göztepe maçı yanıtı


"Süper Lig Cemil Usta Sezonu'nun 19. haftasında Göztepe A.Ş. ile oynadığımız ve tüm kamuoyunun kural hatası olduğu konusunda hemfikir olduğu maçın ardından, bu konu ile ilgili itirazımızı Türkiye Futbol Federasyonu'na yapmıştık.

TFF Yönetim Kurulu ve MHK anlam veremediğimiz şekilde bu konu ile ilgili karar alma sürecini uzatmış ve futboldan popülarite anlamında nemalanan TFF yöneticileri kendi çıkarlarını düşünmüş, yeniden bu kirli düzenin kurallarına biat etmiştir."

"TÜRK FUTBOLU KARANLIK BİR UÇURUMA SÜRÜKLENMEKTEDİR"

"Futbolu yönettiğini sananların bu kararı, ligimizin son zamanlardaki değer kaybının ve sporseverlerin stadyumlardan uzaklaşmasının en belirgin örneklerinden biridir.

Türk futbolu karanlık bir uçuruma doğru sürüklenmeye devam etmektedir. Federasyon ve Merkez Hakem Kurulu, kuralları bilmeyen hakemini korumuş, futbolumuzu kirleten bu düzenin devamı için Beşiktaş camiasını karşısına almayı tercih etmiştir. Bu karar diğer hakemlere de oyunu #KuralınaGöre yönetmeseniz de olur mesajını vermiştir."

"MHK SKANDAL KARARLARINA DEVAM ETMİŞTİR"

"Merkez Hakem Kurulu, kural hatası yapan hakemini bir hafta aranın ardından Gençlerbirliği – Trabzonspor karşılaşmasına atamış ve söz konusu hakem o karşılaşmada da skandal kararlarına devam etmiştir. Kurulun, sebep olduğu bu skandallara dair bir açıklaması var mıdır?

Futbolumuza kağıt üzerinde yön veren iki büyük kurum, tüm çıplaklığıyla açık olan bir olay hakkında ortak kanıya varmakta zorlanmış ve konuyu IFAB'a taşıma gereksinimi duymuştur. Maçta kural hatası olmadığı sonucuna varan TFF, bu kararı neye göre vermiştir? Elli hakem ve gözlemciden oluştuğu söylenen kontrol uygulamasına kural hatası ile ilgili görüş sorulmuş mudur? TFF, IFAB'dan gelen tavsiye kararı ile MHK'nin kendilerine ilettiği kararı kamuoyuna açıklayacak kadar cesaretli midir?"

"KURALINA GÖRE OYNATMAYI BECEREMEDİLER"

"Futbol tüm dünyada gelişimini hızla sürdürürken, ülkemizdeki ahbap-çavuş ilişkilerinin yarattığı futboldaki adaletsizlikten utanç duyuyoruz. Ne yazık ki ülkemizde futbolu yönettiğini sananlar hataları örtbas etmeyi hatalardan ders çıkarmaya tercih etmektedirler.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bu oyunun bir parçası olmayacak ve oyunu bembeyaz çizgiler ile çizilmiş sahada, #KuralınaGöre oynatmayı beceremeyenleri korumaya devam edenlere karşı daima dik duracaktır. Beşiktaş; yönetimiyle, sporcusuyla ve taraftarıyla bir bütün halinde elde edeceği başarılarla önünün kesilemeyeceğini herkese gösterecektir."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!