comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Beşiktaş, Şenol Güneş'in adamlığını unutmaz"

03 Ağustos 2017, Perşembe 09:56

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takım'ın teklifini kabul etmemesiyle ilgili yorumlar devam ediyor.

FutbolArena - Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in Milli Takım'dan gelen teklifi kabul etmemesinin yankıları sürüyor. Spor yorumcusu Ahmet Çakar, Şenol Güneş'in doğru bir karar aldığını belirterek, TFF'nin kulüp çalıştıran teknik adamlara teklif götürmesinin yanlış olduğunu savundu.
 

"Şenol Güneş, Beşiktaş'ı satmadı"


Sabah Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Ahmet Çakar şu ifadeleri kullandı:

"Milli Takım hocasını kulüp çalıştıran hocalardan aramak hem etik değil hem de sportif anlamda doğru değildi. Her ne kadar yönetmeliklerde bu hamle ile ilgili izin olsa da Türkiye'de ve dünyada şu anda takım çalıştırmayan düzinelerce hoca var. Yıllar önce aynı hatayı Fatih Terim de yaptı. Bakın sonra neler oldu. Hem Galatasaray hem Milli Takım derken, Terim Galatasaray'dan kovuldu. Bunun üzerine başkan Ünal Aysal ile de kovulmasıyla ilgili değil ama sonrasında yaşanan olaylarla ilgili mahkemelik oldular ve Aysal, Terim'in şikayeti yüzünden bir yıla yakın hapis cezası aldı. Bu Galatasaray geleneklerine hiç uymayan bir durum. Sonrasında Galatasaray belini doğrultamadı. Ünal Aysal, Galatasaray'dan ayrılmak zorunda kaldı. Terim, Milli Takım'a geldi. Yaşanan süreci hepimiz biliyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu'na yakışan, takım çalıştırmayan ve Milli Takımımıza layık olduğu düşünülen hocalarla görüşüp anlaşmaktır ki Lucescu ile anlaşıldı. Gelelim Şenol Güneş'e... Beyefendi gibi davrandı. Öyle 4 maç hem Beşiktaş hem Milli Takım tuzaklarına düşmedi. Beşiktaş'a verdiği sözü tuttu ve Beşiktaş'ı satmadı. Beşiktaş bu adamlığı asla unutmaz."
"BİRBİRLERİNİ SEVMELERİNE GEREK YOK"

Şenol Güneş ile Fikret Orman arasında gerginlik yaşandığı iddialarıyla ilgili de konuşan Ahmet Çakar, "Fikret Orman ile Şenol Güneş'in birbirlerini sevmelerine hiç gerek yok. Ayrıca aralarında bir soğukluk olduğu konusunda da ortada sadece dedikodular var. Herkes işini yapacak. Şenol Güneş iki senedir işini mükemmel yaptı. Allah'ı var Fikret Orman ve diğer yönetici arkadaşları da yaptıkları ve yapmadıklarıyla Beşiktaş'ta üstün fayda gösterdiler. Dolayısıyla Beşiktaş'ın içine nifak sokmaya, sorun varmış gibi ya da var olan sorunlar çok büyükmüş gibi göstermenin Beşiktaş'a değil, rakiplerine faydası var." dedi.

Siyah beyazlılarla ilgili son gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)