comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Beşiktaş, Şenol Güneş böyle olunca kazanıyor'

12 Eylül 2017, Salı 23:29
'Beşiktaş, Şenol Güneş böyle olunca kazanıyor'

Beşiktaş'ın Porto maçını, Portekiz'de bulunan gazeteciler Fatih Doğan ve Turgay Demir, FutbolArena'ya yorumladı.

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ın, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Porto maçını Beşiktaşlı gazeteciler Fatih Doğan ve Turgay Demir, FutbolArena'ya yorumladı.


Beşitaş, Porto maçını kazanır mı?


Portekiz'deki son durum hakkında konuşan Sabah Gazetesi muhabiri Fatih Doğan, "Dragao Stadı'nda her şey futbola müsait. Hava şartları, zemin harika. Zor bir karşılaşma. Şampiyonlar Ligi'ndeki belki de en dengeli grup. Her an biri aradan sıyrılabilir. Burada en çok hoşuma giden konu, hem Porto taraftarının hem de gazetecilerin eski futbolcuları Quaresma ve Pepe gösterdikleri sevgi. Şenol Güneş'i çok soğukkanlı gördüm. Bu soğukkanlığı hep başarıya işaret olarak görüyorum. Böyle düşünceli göründüğünde kafasındaki planların tuttuğuna ve başarılı olduğuna tanık oldum geçen 3 yılda. Porto bu yıl çok iyi başladı 5 maçta gol yemedi 12 gol attı ve 15 puan topladı. Beşiktaş da ilkleri seviyor." dedi.


"Beşiktaş, ligdeki durumundan daha iyi oynayacaktır"


Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir ise yaptığı açıklamada "Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'nin tek markası. Bu bile başlı başına büyük bir olay. Tüm dünya bugün ve yarın bu maçları konuşacak. Dolayısıyla burada olmak bile önemli ama bu zor grupta, herkesin birinci ve dördüncü olabileceği gruptan çıkabilmek, buradan yürüyebilmek daha büyük bir olay. Benim elimde olsa bu gruba Porto deplasmanıyla başlamak istemezdim. Hatta 3-4 hafta sonra bu maçları oynamak isterdim. Beşiktaş'ın daha hazır olduğu, Negredo'nun kadroya girdiği, Lens'in ve Medel'in takıma uyum sağladığı haftaları beklerdim ama böyle bir şey yok. Yine de ligdeki Beşiktaş'tan daha iyi bir Beşiktaş izleyeceğimizi düşünüyorum. Beraberliği alması başarı olacaktır ama sürpriz de olmayacaktır. Beşiktaş, Porto'dan aşağı bir takım değil. Porto'nun son 2 sezonda bana göre klasik Porto'dan farkı daha iyi savunma yapmaları. Aboubakar'ın olmaması da bizim için avantaj. Bizim canımızı yaktı, şimdi bize karşı yok. Her şerde bir hayır varmış." şeklinde konuştu.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.