comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Schalke 04 maçı ne zaman?

13 Temmuz 2017, Perşembe 20:29
Beşiktaş - Schalke 04 maçı ne zaman?

Beşiktaş, Alman ekibi Schalke 04 ile karşılaşmak için Çin'e gidiyor. Beşiktaş - Schalke 04 maçı ne zaman? Saat kaçta ve hangi kanalda gibi soruların cevapları haberimizde...

FutbolArena - Beşiktaş, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Çin'de Schalke 04 takımı ile hazırlık maçı yapacak. Çin'in Shangai ve Guangzhou şehirlerine de ziyaretlerde bulunacak olan Beşiktaş Yönetimi, teknik ekibi ve futbolcular, Schalke 04 ile özel bir maça çıkacak. 


Beşiktaş - Schalke 04 maçı hangi gün?


Beşiktaş, 19 Temmuz Çarşamba günü Çin'in Zhuhai kentinde Alman temsilci FC Schalke 04 ile özel bir maça çıkacak. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Çin gezisi sırasında Çinli Futbol Yetkilileri ile temaslarda bulunacak. Maçın saat kaçta başlayacağı ve hangi kanaldan yayınlanacağı henüz açıklanmadı.


Fikret Orman'dan Çin yolculuğu hakkında açıklama


Beşiktaş'ı global bir marka haline getirmek istediklerini ifade eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Bu hedefimiz doğrultusunda en önemli adımı atarak Çin'e gidiyor ve globalleşme projemizi burada başlatıyoruz. Beşiktaş olarak hedefimiz tüm dünyadan 100 milyon taraftara sahip olmak. Uzak Doğu pazarında attığımız bu adımlar, Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik, sosyal ve sportif işbirliklerine de katkı sağlayacak. 2018 yılının Çin'de ‘Türk Yılı' olarak kutlanacak olması da, Çin'i bizim için çok daha cazip hale getiriyor. Çin, ekonomik büyüklüğünün dışında son yıllarda sportif anlamda da ciddi atılımlar gerçekleştiriyor. Beşiktaş olarak vizyoner bir bakış açısıyla Çin'deki gelişmeleri her zaman yakından takip edeceğiz” dedi.

Çin Büyükelçisi Şampiyonluk Balosu'na katıldı
Beşiktaş'ın Çin ile sportif ilişkilerinin başlangıcı şerefine Çin Büyükelçisi Yu Hongyang, 6 Temmuz'da gerçekleştirilen Şampiyonluk Balosu'na katılmak için Ankara'dan İstanbul'a gelmişti. Büyükelçi Yu Hongyang'ı aralarında görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Fikret Orman, “Beşiktaş; Demba Ba, Ersan Gülüm ve Ahmet Dursun gibi transferlerle Çin futboluna Türkiye'den en çok oyuncu transfer eden takım oldu. Önümüzdeki günlerde Çin'e gerçekleştireceğimiz ziyaretimiz neticesinde Çin, Beşiktaş'ın yıldız oyuncularını daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Bundan sonra her yıl Çin'de bir turnuvaya katılmak ve futbolun ortak dilini kullanarak Çin ve Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu ziyaret aynı zamanda Türk halkının Çin kültürünü ve futbolunu yakından tanıması için de bir fırsat yaratacak. Türk basınının da bu ziyarete büyük ilgi göstermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.