comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne 3. torbadan katılacak!

02 Ağustos 2017, Çarşamba 23:44
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne 3. torbadan katılacak!

Beşiktaş'a müjde! Dinamo Kiev ve Ajax'ın ön eleme turunda Şampiyonlar Ligi'ne veda etmesiyle 3. torba kesinleşti.

FutbolArena - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi grup etabının kura çekimlerine 3. torbadan dahil olacak. Ajax ve Dinamo Kiev gibi rakiplerin eleme turunda sürpriz bir şekilde elenmesi siyah beyazlı kulübe avantaj sağladı.
 

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi grup kurasına kaçıncı torbadan katılacak?


Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu maçlarında Dinamo Kiev, İsviçre temsilcisi Young Boys'a elenerek Ukrayna'da büyük üzüntü yarattı. Fransız ekibi Nice'in de Ajax'ı Devler Ligi arenasının dışına itmesiyle, Beşiktaş'ın istediği senaryo gerçekleşmiş oldu.

Bu sonuçların ardından Spor Toto Süper Lig'in 2016-17 sezonunun galibi Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi grup etabı kura çekimlerine 3. torbadan katılması kesinleşti.
 

Şampiyonlar Ligi grup kura çekimi ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?


Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ndeki grubu ve rakipleri 25 Ağustos 2017 Cuma günü yapılacak kura çekimi töreninde belli olacak. Organizasyonun saati ve yayınlanacağı kanalın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.
 

Borussia Dortmund, Beşiktaş'tan çekiniyor


Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakiplerinden ikinci torbada yer alan Borussia Dortmund'un resmi internet sitesinden kura çekimi hakkında yapılan bir analizde Beşiktaş'ın güçlü bir rakip olduğundan bahsedildi. 
Borussia Dortmund'un resmi internet sitesinden Şampiyonlar Ligi kura çekimi hakkında yapılan analizde Alman ekibi için dördüncü torbadan gelecek en zorlu rakibin Beşiktaş olabileceği vurgulandı. Buradaki analize göre Borussia Dortmund'un ilk torbadan Real Madrid, üçüncü torbadan Napoli ve son torbadan Beşiktaş kuraları en zorlu grup olarak değerlendirilmişti. 

Öte yandan kura çekiminde Dortmund için daha az zorlu ve kolay rakipler Liverpool, Shakhtar Donetsk ve Feyenoord olarak gösterildi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)