comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde geri dönüşlerin takımı oldu

22 Kasım 2017, Çarşamba 02:56
Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde geri dönüşlerin takımı oldu

Şampiyonlar Ligi'nde grupta lider olarak bir üst tura çıkmayı garantileyen Beşiktaş aynı zamanda geri dönüşlerin de takımı oldu. 

FutbolArena Detay - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde grupta oynadığı 5. maçında Porto ile 1-1 berabere kalarak gruptan lider olarak çıkmayı garantiledi. 5 maç sonunda yenilgi yüzü görmeyen siyah beyazlıların dikkat çeken bir istatistiği de ortaya çıktı. 
 

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı Monaco,ve Porto maçları


Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon grupta oynadığı 5 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik alarak 11 puanla gruptan lider olarak çıkmayı garantiledi. Siyah beyazlıların geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da Devler Ligi'ndeki geri dönüşleri ise dikkat çekti. 

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde grupta oynadığı son 3 maçta ilk golü yiyen taraf olmasına rağmen toplamda 5 puan aldı. Monaco deplasmanında 1-0 yenik duruma düşmesine rağmen 2-1 galip gelen siyah beyazlılar, Vodafone Park'ta oynadığı oynadığı Monaca ve Porto maçlarında da yine ilk golü yiyen taraf oldu fakat beraberliği yakalayarak sahadan yenilmeden ayrıldı. 
 

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nden kaç para kazandı?


Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon ülkemizi tek temsil eden takım olan Beşiktaş, 12.7 milyon eurp katılım payı dışında 25 milyon euro pazarlama geliri elde etmişti. Siyah beyazlılar grupta şimdiye kadar topladığı 10 puanla performans geliri olarak 5.5 milyon euro elde etti. Ayrıca gruptan çıkan Beşiktaş kasasını doldurmaya devam etti. Siyah beyazlılar Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura yükselerek 6 milyon euro daha kasasına koyarak toplamda 50 milyon euro'yu aşan bir gelir elde etti. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)