comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş sahaya giren kedi için seferber oldu

17 Mart 2018, Cumartesi 10:39

Beşiktaş'ın Bayern Münih ile oynadığı Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde sahaya giren kedi şaşkınlık yaratmıştı. Bu sebepten dolayı UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş, her yerde Tekir'i arıyor

FutbolArena - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ile oynadığı rövanş mücadelesinde sahaya giren kedi kulübe fatura edilmişti.

Beşiktaş İletişim Komitesi Tekir'i reklam filmlerinde oynatmak üzere hareket geçt. İletişim Komitesi sahaya giren kediyi bulmak ve reklamda kullanmak için seferber oldu.
 

Beşiktaş sahaya giren kediyi neden arıyor?


Sabah'ın haberine göre, Beşiktaş'ın Disiplin Kurulu'na sevki İngiliz futbolseverleri kızdırdı. Taraftarlar, "Kediye ceza vermeleri lazım, kulübe değil", "Kendini atan oyuncuya ceza yok ama bir kedi üzerinden ceza verebilirler", "Stada meşale girmesi normal ama kedi değil. Öyle mi!" mesajları ile UEFA'yı eleştirdi.
 

Beşiktaş'ın ülke puanına verdiği katkı


Fotomaç'ın haberine göre, Başakşehir, toplam 8 ülke puanı alırken; Konyaspor ise 5 puanlık katkı yaptı. F.Bahçe 1,5 puanlık katkı gerçekleştirebilirken, G.Saray ise 0,5 puan elde edebildi. Avrupa Ligi playoff turunda elenen Avrupa kupalarında yer alan 5 Türk takımı, toplam 34 ülke puanı elde etti. Türkiye'nin bu sezonki puan ortalaması da 6,8 oldu..
Bu sonuçlarla 2017- 18'deki 6,8 ile en iyi ikinci döneme imza attı. Ekiplerimiz 2015-16 sezonunda 6,6 puan elde ederken, 2014-15'te 6 ve 2013-14'te ise 6,7 puan topladı. Beşiktaş, Avrupa Kupaları'nda bu sezon en çok kazanan takımlardan biri olacak. Beşiktaş'ın kasasına toplamda 44 milyon Euro civarında bir miktarın girmesi bekleniyor.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.