comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Monaco ile berabere kalırsa gruptan çıkıyor mu?

01 Kasım 2017, Çarşamba 00:20
Beşiktaş Monaco ile berabere kalırsa gruptan çıkıyor mu?

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi G grubunda büyük bir avantaja sahip. Kartal, Monaco ve Porto - RB Leipzig maçlarına göre gruptan çıkmayı garantileyebilir.

FutbolArena - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi G Grubuna rüya gibi bir başlangıç yaptı. Grupta sırasıyla Porto, RB Leipzig ve Monaco ile oynadığı ilk 3 maçı da kazanan Beşiktaş puan farkıyla liderlik koltuğuna oturdu. Tarihinde daha önce Şampiyonlar Ligi gruplarından yükselme başarısı bulunmayan Kartal bu başarıya henüz 4. maçlar sonunda ulaşma ihtimalini elinde bulunduruyor. 


Beşiktaş kazanırsa gruptan çıkıyor mu?


Beşiktaş, Monaco karşısında 4. hafta maçını kazandığı takdirde Porto - RB Leipzig maçına bakmadan gruptan çıkmayı garantileyecek. 

Bu durumda Şampiyonlar Ligi grubunda 4'te 4 yapacak olan Beşiktaş grupta son 2 maçını liderlik veya prestij için oynayacak. 


Beşiktaş'tan Şampiyonlar Ligi puan rekoru


Öte yandan Beşiktaş, Monaco'yu yendiği takdirde gruptaki puanını 12'ye çıkaracak ve bir Türk takımının Şampiyonlar Ligi grubunda aldığı en yüksek puana erişmiş olacak. Bu rekor daha önce 2007-2008 sezonunda 11 puan toplayan Fenerbahçe'ye aitti. 
Kartal ayrıca Şampiyonlar Ligi gruplarında oynadığı ilk 3 maçı da kazanan tek Türk takımı olma rekorunu da elinde bulunduruyor.


Beşiktaş beraberlikte gruptan çıkabiliyor mu?


Öte yandan Beşiktaş'ın, Monaco ile berabere kalması halinde dahi gruptan çıkma ihtimali bulunuyor. Kartal, Monaco ile berabere kalırsa puanını 10'a yükseltecek ve Monaco da 2 puanda kalacak. Monaco ile arasında 8 puan oluşacak olan Kartal, Monaco'yu arkasında bırakmayı garantileyecek. 

Grupta RB Leipzig'in 4, Porto'nun ise üç puanı var. Bu maç berabere biter veya Porto kazanırsa Beşiktaş, gruptan çıkmayı henüz garantileyemeyecek ancak RB Leipzig'in deplasmanda kazanması halinde Kartal yine bir beraberlikle gruptan çıkmayı garantileyecek. 

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)