comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş milli kampanyaya 1 milyon 903 bin TL bağışladı

05 Nisan 2020, Pazar 17:34
Beşiktaş milli kampanyaya 1 milyon 903 bin TL bağışladı

Beşiktaş, Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon 903 bin TL bağışladı. Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları haberimizde.

FutbolArena - Beşiktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışta bulundu. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bedelin 1 milyon 903 TL olduğunu açıklarken, resmi siteden kulübün mali durumuna değindi.
 

Beşiktaş, Milli Dayanışma Kampanyası'na ne kadar bağışladı?


Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş resmi sitesinden yayınlanan açıklamaları:

"Bildiğiniz üzere tüm dünya yaklaşık üç aydır Covid-19 salgınıyla topyekûn mücadele halinde. Yarattığı sağlık sorunlarının yanı sıra küresel çapta ekonomik dengeleri altüst eden bu salgın, ülkemizde de hayatın normal seyrini değiştirdi. Kepenk kapatmak zorunda kalan esnaflarımız, işinde belirsizlik yaşayan vatandaşlarımız oldu. Elbette ki spor endüstrisi de bundan nasibini aldı.
"1903 YILINA İTHAFEN 1 MİLYON 903 BİN TL"

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'nı yürekten desteklediğimizi belirtmiştik. Ayrıca BJK KABATAŞ VAKFI Okullarımızda ‘Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Tıp Bilimine Emek Bursu' adı altında bizler için bu dönemde fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın evlatları için eğitim bursu vermeyi kararlaştırdık. Bağış kampanyasına desteğimizi, Kulübümüze mali bir yük yansıtmadan, Futbol A Takımı Kaptanlarımızın önderliğinde bir araya gelen futbolcularımızın katkıları ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin de destekleriyle kuruluş tarihimiz olan 1903 yılına ithafen 1 milyon 903 bin Türk Lirası olarak belirledik. HALKIN TAKIMI olarak devletimiz ve milletimiz için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

"5 AYLIK SÜREÇTE TÜM ÖDEMELERİMİZİ YAPTIK"

Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak koronavirüs ile mücadelede, çalışanlarımızı mağdur etmemek de en büyük görevlerimizden biri. Mazbatayı aldığımız günden bu yana geçen 5 aylık süreçte, Kulübümüzün tüm gelirleri temlik altında olmasına ve her gün geçmişten gelen ödemelerin karşımıza çıkmasına karşın personelimize kendileri ile beraber çalıştığımız süre içerisindeki tüm ödemelerimizi yaptık.

"KALICI ÇÖZÜMLER ARIYORUZ"

Kulübümüzün çatısı altında, özveri içerisinde görev yapan personellerimizin, geçmişte görev yapmış olan yönetim kurulunun döneminden kalan alacakları bulunuyor. Biz, çalışanlarımızın geçmişten kalan mağduriyetlerini de gidermek için gecemizi gündüzümüze katarak onların bu mağduriyetlerini gidermek adına kalıcı çözümler aramaya devam ediyoruz.

"BEŞİKTAŞ SARSILMAZ BİR BÜTÜNDÜR"

Söz verdiğimiz gibi, görevde olduğumuz süre zarfında her şeyi şeffaflıkla taraftarlarımıza anlatacak, sporcularımıza ve personelimize maddi ve manevi açıdan sorumluluklarımızı yerine getirmek adına büyük bir gayret içerisinde olacağız. Aynı zamanda vatani görevlerimizi de ön saflarda ifa edeceğiz. Beşiktaş, hem içeride hem dışarıda sarsılmaz bir bütündür. Büyük bir ailedir.

Sevgi ve saygılarımla,

Ahmet Nur Çebi
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

BEŞİKTAŞ ESKİ YÖNETİCİSİ ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU'NDAN, AHMET NUR ÇEBİ'YE CEVAP


Tıpkı sizin tüm mali işlerin başında olduğunuz dönemde olduğu gibi, geçmişten gelen borç Beşiktaşımızın uzun yıllardır gelen bir sorunu. Çok mu şaşırdınız? Güçlü Başkan şikayet etmez, mazeret üretmez, çözer. Çözün, sizden sonra gelen yönetime bu sorunları bırakmayın. Güçlü Başkan dediniz. Kongre sizi seçti. Mazeret değil, çözüm. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!