comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Mark Hughes ile temasa geçti

06 Mart 2019, Çarşamba 09:29
Beşiktaş, Mark Hughes ile temasa geçti

Beşiktaş yönetiminin yabancı teknik direktör adayları listesinin üst sıralarında yer alan Mark Hughes ile görüşme halinde olduğu öne sürüldü.

FutbolArena - Teknik direktör Şenol Güneş'in Türkiye A Milli Takım'ın başına geçeceğinin açıklanmasının ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Fikret Orman teknik direktör arayışlarına başladı. Beşiktaş için gündeme Antonio Conte ve Mark Hughes isimleri geldi.


Beşiktaş Haber: Beşiktaş'ın yeni teknik direktör adayları kimler?


Beşiktaş'ta yeni sezon teknik direktör arayışları tüm hızıyla devam ediyor. Şenol Güneş'in A Milli Takım ile anlaşmasından sonra Beşiktaş yönetimi sırası ile listede yer alan isimlerle görüşmelere başladı. Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Beşiktaş yönetiminin yabancı adaylar listesinde Mark Hughes ismi de yer alıyor. Beşiktaş yönetiminin 55 yaşındaki tecrübeli teknik direktör ile görüşmelerini sürdürdüğü öne sürüldü. 

Fikret Orman, Conte ile anlaştı mı?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman geçtiğimiz günlerde ''Teknik direktör konusunda çok rahatım. Önümüzde uzun süre var. Bu süre içinde istediğimiz yerli ve yabancı hoca adayları ile konuşup kararımızı vereceğiz'' açıklaması yapmıştı.
Fanatik Gazetesi'nin iddiasına göre, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman teknik direktör adayları arasında yer alan İtalyan teknik adam Antonio Conte ile temasa geçti. Son olarak Premier Lig ekiplerinden Chelsea'yi çalıştıran Antonio Conte, Fikret Orman'ın ilk tercihi olduğu öne sürüldü.İngiltere Ligi'nde Chelsea'yi şampiyon yapan İtalyan teknik direktör Conte için Fikret Orman'ın tüm imkanları seferber edeceği iddia edildi.
 

Fikret Orman döneminde Beşiktaş'ın Süper Lig puan durumu


Beşiktaş'ta 2012-2013 sezonunda başkanlık görevine gelen ve o sezonu "FEDA Sezonu" olarak adlandıran Fikret Orman, siyah beyazlıların başında son 7 sezonun en kötü performansını geçirdi. Süper Lig'de geride kalan 24 haftada 41 puan toplayan Beşiktaş, 42 puan toplanan FEDA döneminin de gerisinde kaldı. 

Fikret Orman döneminde 24. haftalar itibariyle en fazla puan toplanan sezon şampiyonlukla tamamlanan 2015-2016 sezonu oldu. Siyah beyazlılar o sezon ilk 24 haftada 57 puan toplamıştı.

Beşiktaş'ın Fikret Orman döneminde 24. haftalar itibariyle topladığı puanlar

2012-13: 42
2013-14: 46
2014-15: 54
2015-16: 57
2016-17: 54
2017-18: 47
2018-19: 41

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"