comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Ljajic'in satın alma opsiyonunu kullanacak mı?

21 Ocak 2019, Pazartesi 11:46
Beşiktaş, Ljajic'in satın alma opsiyonunu kullanacak mı?

Beşiktaş'ta Adem Ljajic'in sözleşmesinde yer alan opsiyon maddesiyle ilgili İtalyan basınında bir iddia yer aldı.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın sezon başında Torino'dan kiraladığı ve sözleşmesine opsiyon maddesi eklediği Adem Ljajic'in bonservisini alıp almayacağı merak ediliyor. Ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçen Beşiktaş'ın Sırp futbolcunun 6,5 milyon euroluk bonservis bedelini ödemesinin zor olduğu iddia edilmişti. İtalyan basınında konuyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. 
 

Beşiktaş, Ljajic'in bonservisini alacak mı?


Toro.it adlı internet sitesinde yer alan habere göre Beşiktaş, Ljajic'in sözleşmesine "17 maçta oynaması halinde opsiyon hakkı otomatik olarak devreye girer" maddesi koydurdu. Ljajic'in Akhisar maçıyla birlikte 17. resmi maçına çıktığı ancak Beşiktaş'ın henüz opsiyon maddesini aktif hale getirmek için girişimde bulunmadığı belirtildi. Ljajic'in sezon sonuna kadar Beşiktaş'ta kalmasının kesin olduğu ve siyah beyazlıların şampiyon olması halinde opsiyon maddesini kullanacağı iddia edildi. 

Beşiktaş'ın yeni sezonda Ljajic'in bonservisini almak istememsi halinde de Ljajic'in Torino'da forma giymesinin zor olduğu ve başka bir takıma transfer olabileceği kaydedildi. 
Adem Ljajic, Beşiktaş formasıyla bu sezon 17 resmi maçta 2 gol, 5 asistlik performans sergiledi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)