comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Konyaspor ve Fikret Orman PFDK'ya sevk edildi

08 Ağustos 2017, Salı 17:56
Beşiktaş, Konyaspor ve Fikret Orman PFDK'ya sevk edildi

TFF'nin Beşiktaş, Konyaspor ve Fikret Orman açıklaması haberimizde. PFDK sevkleri resmen duyuruldu.

FutbolArena - Beşiktaş saha olayları, Konyaspor ise saha olayları ve çirkin tezahürat gerekçesiyle TFF tarafından PFDK'ya sevk edildi. Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle PFDK'ya gönderildi.
 

TFF'nin Beşiktaş, Konyaspor ve Fikret Orman açıklaması


Hukuk Müşavirliği'nce 08.08.2017 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

1- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - ATİKER KONYASPOR Türkcell Süper Kupa müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,
BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü başkanı FİKRET ORMAN'nın basın toplantısında yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca 08.08.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- ATİKER KONYASPOR Kulübü'nün 06.08.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - ATİKER KONYASPOR Türkcell Süper Kupa müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Süper Kupa Müsabaka Statüsü'nün 10/D maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
 

Fikret Orman'ın PFDK'ya sevk edilmesine neden olan açıklamaları


Beşiktaş'ta transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıkları devam ederken Jeremain Lens için düzenlenen basın toplantısının ardından Fikret Orman çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"UTANÇ VERİCİYDİ"

"Takımımız yoğun bir kamp döneminden çıktı. Biraz da yorgundu. Konya maçında eksiklerimizi gördük. Konya bizim dostumuz. Kupayı almaları da onlara yakıştı. Fakat taraftarların yaptıkları utanç vericiydi."

"DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRIM"

"Kendi taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç taşkınlık yapılmadı. Karşılıklı küfürleşmeler olur. Taraftarımız çok olgundu. Ceza verileceğini duyuyorum. Keşke daha önceki maçlarda verselerdi bugünlere gelmeseydik."

"TFF KENDİNİ SORGULAMALI"

"Bu olaylardan dolayı TFF bize ceza verirse dünyayı ayağa kaldırırım. Bu bir tehdit değil. UEFA'nın bize yaptığı haksızlığı TFF'de yapmaya kalkarsa büyük olay çıkar. Hala sinirim geçmedi UEFA olayına çünkü. Bıçaklar, meşaleler atılıyor. Oyuncularıma saldırıyorlar. Oranın güvenliği TFF'nin sorumluluğunda. TFF kendini sorgulamalı.  El kol hareketleri çekip 'gelin gelin' yapıyorlar. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk."

Beşiktaş ile ilgili haberleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.