comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Konyaspor seyircisiz oynama cezası alacak mı? Emsal kararlar ne diyor?

07 Ağustos 2017, Pazartesi 00:42
Beşiktaş - Konyaspor seyircisiz oynama cezası alacak mı? Emsal kararlar ne diyor?

Beşiktaş - Atiker Konyaspor maçı içinde ve sonrasında yaşanan olayların ardından iki kulübün PFDK'ya sevk edilmesi bekleniyor. Peki Konyaspor ve Beşiktaş nasıl bir ceza alacak? Konyaspor seyircisiz oynama cezası alacak mı? Tüm detaylar. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş - Atiker Konyaspor maçının ardından çıkan olaylar, Konyaspor taraftarlarının sahaya girmesi ve 78. dakikada Cenk Tosun'un golü sonrası sahaya bıçak fırlatılmasının ardından Disiplin Kurulu'nun ne karar vereceği merak ediliyor. Beşiktaş ve Konyaspor'un PFDK'ya sevk edilmesi beklenirken, yaşanan olaylar sonrasında emsal kararlar neticesinde Konyaspor kulübünün ceza alması gündemde. Beşiktaş ve Konyaspor ceza alacak mı? sorusunun cevabıyla ilgili tüm detaylar. 


Konyaspor, Beşiktaş maçı olayları sonrası seyircisiz oynama cezası alacak mı?


Eski Tahkim Kurulu Üyesi ve Spor Hukukçusu - Avukat Taner Ünlü, Beşiktaş - Konyaspor maçının ardından yaşanan olayların neticesinde çıkan emsal kararları ve bundan sonra neler olabileceğini FutbolArena'ya değerlendirdi. 

"KONYASPOR'A SAHA KAPATMA CEZASI"
"Her iki takımın taraftarlarının katıldığı olaylar saha olayları olarak Disiplin Kurulu'na gidecektir. Tabi vahim olanı açık bir şekilde bıçak sokulması. Eğer saha içine giren kişinin elinden düştüğü temsilcisi raporları yer alırsa çok ciddi cezalar gelebilir. Bunun daha önce de Tahkim Kurulu'ndan geçen kararlarda emsal örnekleri var. 5 maça kadar saha kapatma cezası verilmişti."

"BEŞİKTAŞ'A PARA CEZASI"

"Beşiktaşlı taraftarların sahaya yabancı madde atmaları ise yine sezonun ilk maçı olması ve Süper Kupa'da olmuş olması ayrıca değerlendirilecektir. Muhtemelen Disiplin Kurulu para cezası verecektir."

"EMSAL KARARDA 5 MAÇ CEZA"

"Maç sonunda Konyasporlu taraftarların sahaya girmesi ise ayri bir Disiplin ihlalini gerektiriyor. Burada ev sahibi, misafir takımı ayrımı yok. Dolayısıyla Konyasporlu taraftarların sahaya girmesi, müsabaka töreninin uzunca süre yapılamamış olması ayrı bir cezayı gerektirir saha olayları kapsamında. Eğer giren taraftarlar rakip futbolculara bir harekette bulundularsa çok ağır bir şekilde cezalandırılır. Daha önce Trabzonspor - Sivasspor maçında emsal kararlarda minimum 5 maç verilmişti."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.