comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Konyaspor maçı için soruşturma

07 Ağustos 2017, Pazartesi 12:04
Beşiktaş - Konyaspor maçı için soruşturma

İçişleri Bakanlığı, Beşiktaş - Konyaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlattı.

FutbolArena - Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finali sonrası yaşanan olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı harekete geçti. 

Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile Türkiye Kupası şampiyonu Atiker Konyaspor arasındaki Süper Kupa maçında yaşanan olaylar nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti.
Bakanlık, yaşanan olayları incelemesi nedeniyle müfettiş görevlendirdi.
 

Konyaspor, Beşiktaş maçı olayları sonrası seyircisiz oynama cezası alacak mı?


Eski Tahkim Kurulu Üyesi ve Spor Hukukçusu - Avukat Taner Ünlü, Beşiktaş - Konyaspor maçının ardından yaşanan olayların neticesinde çıkan emsal kararları ve bundan sonra neler olabileceğini FutbolArena'ya değerlendirdi. 

"KONYASPOR'A SAHA KAPATMA CEZASI"

"Her iki takımın taraftarlarının katıldığı olaylar saha olayları olarak Disiplin Kurulu'na gidecektir. Tabi vahim olanı açık bir şekilde bıçak sokulması. Eğer saha içine giren kişinin elinden düştüğü temsilcisi raporları yer alırsa çok ciddi cezalar gelebilir. Bunun daha önce de Tahkim Kurulu'ndan geçen kararlarda emsal örnekleri var. 5 maça kadar saha kapatma cezası verilmişti."

"BEŞİKTAŞ'A PARA CEZASI"

"Beşiktaşlı taraftarların sahaya yabancı madde atmaları ise yine sezonun ilk maçı olması ve Süper Kupa'da olmuş olması ayrıca değerlendirilecektir. Muhtemelen Disiplin Kurulu para cezası verecektir."

"EMSAL KARARDA 5 MAÇ CEZA"

"Maç sonunda Konyasporlu taraftarların sahaya girmesi ise ayri bir Disiplin ihlalini gerektiriyor. Burada ev sahibi, misafir takımı ayrımı yok. Dolayısıyla Konyasporlu taraftarların sahaya girmesi, müsabaka töreninin uzunca süre yapılamamış olması ayrı bir cezayı gerektirir saha olayları kapsamında. Eğer giren taraftarlar rakip futbolculara bir harekette bulundularsa çok ağır bir şekilde cezalandırılır. Daha önce Trabzonspor - Sivasspor maçında emsal kararlarda minimum 5 maç verilmişti."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.