comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş - Konyaspor maçı gözlemci raporunda ilginç detay

11 Ağustos 2017, Cuma 18:57
Beşiktaş - Konyaspor maçı gözlemci raporunda ilginç detay

Beşiktaş - Atiker Konyaspor maçında yaşanan olayların ardından ortaya çıkan gözlemci raporunda şaşırtan bir detaya rastlandı. Rapoda, Beşiktaş taraftarının sahaya girmediği belirtildi. 

FutbolArena - Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan Turkcell Süper Kupa finalinde çıkan olayların ardından iki kulübün ceza alması sonrası gözlemci raporları ortaya çıktı. Beşiktaş'ın da Konyaspor maçında çıkan olayların ardından 1 maç seyircisiz oynama cezası almasının gözlemci raporu ortaya çıktı. 

Beşiktaş - Konyaspor maçı gözlemci raporları ne diyor?


Samsun'da oynanan Beşiktaş - Atiker Konyaspor Turkcell Süper Kupa finalinde yaşanan olayların ardından Beşiktaş muhabiri Ali Fuat Duatepe, gözlemci raporlarını sosyal medya hesabından paylaştı. Raporlara göre Beşiktaş seyircisinin sahaya girmediği yazılmıştı. 

Ali Fuat Duatepe'nin sosyal medya hesabından yaptığı gözlemci raporunda, "Seyirci sayısı 19.651! Bence daha fazlaydı. Gözlemciler tarafından Beşiktaş tribününde maç öncesi, sırası ve sonrası yaşanan olaylar 30 maddde toplanmış. Vurgu: Kimse zarar görmedi. Beşiktaş tribününden sahaya atılan meşale, "Bir tane" kismeye isabet etmemiş, kendilinden sönmüş ve karşı tribüne atılan da aynı. Tribünde bunlar yaşanırken stada girişte neler olmuş dersiniz? Güvenlik ve arama uyarıya rağmen yapılmamış. Yani eğer stada girişte "Gerekli Arama" yapılmış olsaydı bu olaylar yaşanmayacaktı denmiş. Gözlemci raporlarına göre; "Sahaya giren Beşiktaş taraftarı" vurgusu yok."
 

Beşiktaş - Konyaspor maçı Tahkim Kurulu ceza açıklaması


TFF Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın Süper Kupa maçının ardından verilen cezalara yaptığı itirazı reddetti. 
Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın Süper Kupa'da Atiker Konyaspor ile oynadığı maçtan sonra aldığı 1 maç seyircisiz oynama cezasını onadı. Kuruldan yapılan açıklama şu şekilde:
"Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin, kulüp ve kulüp başkanı Fikret Orman hakkındaki PFDK'nın 10.08.2017 tarih ve E.2017-2018/2 - K.2017-2018/2 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;
- Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT'nin 52/2. maddesi uyarınca 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 100.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile,
- Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. kulüp başkanı Fikret Orman'ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı FDT'nin 38/1-b maddesi uyarınca 45 gün hak mahrumiyeti ve 30.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."


Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

İŞTE GÖZLEMCİ RAPORU!


FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)