comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki anlaşma ortaya çıktı! İşte Olcay Şahan transferinin perde arkası

13 Haziran 2018, Çarşamba 09:45
Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki anlaşma ortaya çıktı! İşte Olcay Şahan transferinin perde arkası

Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki 2016-2017 sezonu devre arasında gerçekleşen bir transfer çok konuşulmuştu. O transferin belgeleri 1.5 yıl sonra ortaya çıktı.

FutbolArena - Beşiktaş ile Trabzonspor arasında 1.5 yıl önce gerçekleşen transferin belgeleri ortaya çıktı. O günlerde çok konuşulan Olcay Şahan transferinin detaylarında Fenerbahçe'ye giden Mehmet Ekici transferi de gizli...


Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Mehmet Ekici anlaşması


2016-2017 sezonuna Vitor Pereira ile başlayan ancak Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Monaco'ya elenince göreve Dick Advocaat'ı getiren Fenerbahçe, sezonun ilk devresinin sonuna oldukça formda girmişti. Avrupa Ligi grubunda Manchester United'ın önünde lider olan Fenerbahçe, ligde de şampiyonluk iddiasını sürdürmek için devre arasında Mehmet Ekici'yi kadroya katmak istedi. 

Sezon sonu Trabzonspor ile sözleşmesi bitecek olan Mehmet Ekici, Haziran ayında bonservissiz olarak ayrılabiliyordu ancak devre arasında formda oyuncuyu almak isteyen Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u ikna etmesi gerekliydi. 


Beşiktaş - Trabzonspor Olcay Şahan transferi belgeleri


Bu noktada devreye giren Beşiktaş, şampiyonluk yolundaki rakibi Fenerbahçe'nin Mehmet Ekici'yi transfer etmemesi için Olcay Şahan'ı Trabzonspor'a sattığı sözleşmeye madde koydurdu. Habertürk gazetesinin ortaya çıkardığı belgeye göre Olcay'ı Trabzonspor'a sadece 200 bin euroya satan Beşiktaş, ayrıca Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'ye satılması durumunda Trabzonspor'un Beşiktaş'a 1.5 milyon euro ceza ödemesi konusunda da bir madde koydurdu. 


Nitekim Trabzonspor devre arasında Mehmet Ekici'yi satmadı ve kadro dışı bıraktı. Sezon sonuna kadar maçlara çıkmayan Mehmet Ekici sezon sonunda sözleşmesi bitince Fenerbahçe'ye giderken, Beşiktaş da o sezon üst üste 2. şampiyonluğunu kutladı. 

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.