comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş ile Kabataş Vakfı arasında anlaşma sağlandı

18 Şubat 2019, Pazartesi 11:28
Beşiktaş ile Kabataş Vakfı arasında anlaşma sağlandı

Beşiktaş ile Kabataş Vakfı Okulları arasındaki eğitim anlaşmasının lansmanı gerçekleştirildi.

FutbolArena - Beşiktaş ile Kabataş Vakfı Okulları arasında eğitim anlaşması sağlandı. Yapılan anlaşma çerçevesinde açılacak okulda 1500 öğrenci eğitim görecek. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da katıldığı basın toplantısında Beşiktaş - Kabataş Vakfı Okulları hakkında bilgilendirme verildi. 

FİKRET ORMAN: "EYLÜL AYINDA FAALİYETE BAŞLAYACAĞIZ"
"Bundan 7 sene evvel başladığımız Beşiktaş'ı yönetme halkasının en önemli ayaklarından biri de eğitimdi. Bizler, tesislerimize ve stadımıza çok yatırımlar yaptık ama insanın içinde olduğu projeler üretmek istiyorduk. Bizim eğitim misyonumuz olmamasına rağmen camiamıza önemli isimler yetiştirmiş olan Kabataş ile ortaklık oluşturarak eğitim faaliyetlerine başlamanın doğru olduğunu düşündük."

"KAYITLAR 19 MART'TA BAŞLIYOR"

"Çamlıca'da 1500 öğrencimizin okuyacağı bir eğitim kurumu olacak. İlk kayıtlarımıza da Beşiktaş'ın kuruluş günü olan 19 Mart'ta başlayacağız. İnşaat çalışmalarında da sona doğru geliyoruz. Eylül ayında da eğitim faaliyetlerine başlayacağız.""ÜNİVERSİTE KURMANIN BEDELİ 150 MİLYON TL"

"Ülkemizde, özellikle İstanbul'da üniversite kurmanın belirli bir maliyeti var. 150 milyon liralık sermaye koymanız gerekiyor. Bu bedel, bugün için yüksek bir bedel. Kabataş Vakfı ile öncelikle bu aşamadan başlamak istedik. Ardından hedefimiz üniversite olacak. 'Üniversite kurduk' diyerek şekilsel olarak bir şey yaparsınız ama içi boş olunca bir süre sonra patlar." 

"BEŞİKTAŞ AKADEMİSİNİ KURMAK İSTİYORUM"

"Biz kar amaçlı bir kurum değiliz. Ana amacımız eğitim seviyesi yüksek bir kurum olmak. Ülkemizde bunu çok iyi yapan insanlar var. Biri de yönetimimizde yer alan Hüseyin Yücel. O da bize destek veriyor. Bizim öncelikli hedefimiz bu kurumu kalıcı hale getirmek ve ardından üniversite sürecine doğru ilerlemek olacak. Benim hayalim Beşiktaş Akademisi kurmak."

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK - Kabataş Okulları'na kayıt olacak öğrenciler için uygulanacak ücretlerle ilgili, "Beşiktaş Kongre üyeleri ve Kabataş Vakfı üyelerinin birinci çocuklarına %15, ikinci çocuklarına %20 indirim uygulayacağız." dedi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)