comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için Vida ve Dinamo Kiev Başkanı Surkis'ten flaş transfer açıklaması!

24 Ağustos 2017, Perşembe 23:49
Beşiktaş için Vida ve Dinamo Kiev Başkanı Surkis'ten flaş transfer açıklaması!

Beşiktaş'ın transferdeki gözdesi Domagoj Vida, Maritimo maçının ardından geleceğiyle ilgili ilk kez konuştu. Ayrıca Dinamo Kiev Başkanı Surkis de siyah beyazlıların teklifini doğruladı. 

FutbolArena Dış Haberler -  Beşiktaş Transfer gündeminde hareketli saatler! Beşiktaş'ın Vida transferine yeni gelişmeler yaşanıyor. Dinamo Kiev'in, UEFA Avrupa Ligi'nde Maritimo'yu 3-1 yenerek gruplara kaldığı mücadelede forma giyen Ukraynalı futbolcu karşılaşmanın ardından taraftarlara ve basın mensuplarına veda etti. 
 

Beşiktaş Vida'yı transfer ediyor mu?


Beşiktaş'ın stoper transferinde kadrosuna katmak istediği Ukraynalı futbolcu Domagoj Vida, Dinamo Kiev'in UEFA Avrupa Ligi'nde Maritimo'yu 3-1 yendiği maçın ardından transferiyle ilgili ilk kez konuştu. Hırvat futbolcu dışında Dinamo Kiev Başkanı Surkis, Vida'nın Beşiktaş'a transferini doğrularken yaşanan gelişmeleri aktardı. 

Dinamo Kiev Başkanı Surkis, Maritimo maçının ardından Vida hakkında yapılan gelen soruya, "Vida'ya kızmıyorum. Çünkü burada devam eden sözleşmesi var ve kendisi 6 ay daha bizimle olabileceğini bile söyledi. Bu yüzden kendisine minnettarım. Transfere gelecek olursak. Teklifler arasında en uygun şartları sunan Beşiktaş. Vida ile konuştum. O da bana Beşiktaş'ın kendi futboluna yatkın bir takım olduğunu söyledi. Ancak Hırvatistan'ın en iyi futbolcusunun transferi için uygun koşulları gözlemlemek zorundayız." diye konuştu. 


Beşiktaş'ın Vida transferinde son dakika haberleri


Dinamo Kiev taraftarlarının Maritimo maçında pankart asarak teşekkür ettikleri Hırvat futbolcu ise transferiyle ilgili ilk kez konuştu. Vida maçın ardından yaptığı açıklamada, "Taraftarlara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok duygulandım. Transferimle ilgili olarak henüz bir kulüple anlaşmadım. Başkan biliyor, kararı o verecek. Ben Ben bir sonraki maça kendimi hazırlıyorum ve taraftarlarımın önünde olacağım." ifadelerini kullandı. 
DİNAMO KİEV TARAFTARLARINDAN VİDA PANKARTI

Öte yandan Dinamo Kiev taraftarları, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Maritimo maçında Vida için astıkları pankartta Hırvat futbolcuya teşekkür etti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Vida nasıl bir futbolcu?


Dinamo Kiev'deki teknik adamlar onu, ‘acil yardım oyuncusu' olarak kullandı. Eğer stoper hattında bir sorun varsa o stoperde oynadı. Sağ bekte eksik olduğunda oraya da geçip elinden geleni yaptı. Biraz hatalı olsa da sol bek geçmişi de var. Alexandar Dragovic, Bayer Leverkusen'e gittiğinde 11'de onun yerini başarıyla doldurmuştu. Dragovic, kulüp için çok önemli bir futbolcu olmasına rağmen onu çabucak unutturmuştu.

"RAKİPLERİNE ACIMAZ"

Saha içerisindeki başarılı görüntüsüne ek olarak oldukça pozitif bir kişiliğe sahip olduğunu da söylemeliyim. Takım çalışmalarında, maçlarda her zaman takım arkadaşlarına ve taraftarlarına gülücükler saçar. Dinamo taraftarlarının hep en çok sevdiği isimler arasında yer aldı. Saha içerisindeki görüntüsü için tek bir kelime kullanmak gerekirse bu kelime ‘savaşçı' olur... Sahada yer aldığı ilk dakikadan sonuna kadar savaşır. Rakiplerine asla merhamet etmez. Ukrayna'da tam ona uygun bir deyim var... ‘Rakibin bacağını eline verir'. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)