comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için Metin Tekin'den derbi sözleri: "Fenerbahçe'den daha iyi"

22 Eylül 2017, Cuma 11:08
Beşiktaş için Metin Tekin'den derbi sözleri:

Beşiktaş'ın Fenerbahçe ile oynayacağı zorlu derbi öncesi Metin Tekin değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak kritik derbi öncesi heyecan artmış durumda. Sabah yazarı Metin Tekin, iki takımla ilgili değerlendirmelerde bulunarak derbiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. İşte Metin Tekin'in Sabah Gazetesi'ndeki yorumları:
 

Metin Tekin'den Fenerbahçe Beşiktaş derbi tahmini


"Artılar ve eksiler deyince olaya matematiksel olarak bakmak gerek. Beşiktaş'ın 13, Fenerbahçe'nin 8 puanı var. 5 puan fark, Beşiktaş lehine önemli bir kredi. Cebinizde 5 puan farkla Kadıköy'e derbiye gitmek, hem oyun hem de psikolojik olarak büyük bir avantaj sağlayacaktır. Beşiktaş'ın en büyük avantajı ve artısı bu. Diğeri ise takım kalitesi ve oyun gücündeki farkı. Son bir haftaya baktığımızda Şampiyonlar Ligi'nde Porto ve üç gün sonra Konya galibiyeti, oyununa ve oyuncu kalitesine olan güveni bir kez daha artırıyor. Fenerbahçe'nin artısı nedir diye bakarsak, ligin başındaki oyunu ile son Alanya maçındaki gelişimi, değişimi demiyorum gelişimi, çünkü Fenerbahçe bir oyun değişimine gitmedi, hep aynı oyunu oynamaya çalışıyor ve bu oyunda gelişim gösteriyor. Tüm bunlara baktığımızda Beşiktaş deplasmana gidiyor bile olsa önde olduğunu söyleyebiliriz.

Bence Beşiktaş'ın kadrosu daha iyi… Çünkü oyunu ve aldığı sonuçlarla bunu ispatlamış bir kadro. Fenerbahçe'de yetenekli oyuncular var ama Beşiktaş'ınki kanıtlanmış durumda. O yüzden isim isim de baksanız, birlikte çıkarılacak isimlere de baksanız, Beşiktaş kadro olarak önde.
F.Bahçe'nin son 5 haftalık oyununa bakınca Valbuena dememek mümkün değil. Hücum anlamında her topun şekil aldığı en önemli hatta tek oyuncu Valbuena. Bu da Fenerbahçe için dezavantaj. Böyle takımların birden fazla oyuncu ile bu tip maçları domine etmesi gerek. Beşiktaş'ın Valbuena'ya önlem alması alması ve bunun da işlemesi halinde Fenerbahçe nasıl oynar bunun cevabını veremiyorum. Çünkü bunun ipucunu 5 haftada göremedim. Beşiktaş'ta ise sadece derbi değil her maç için söyleyebilirim Talisca anların oyuncusu. Sonuç değiştirmede önemli. Beşiktaş adına öne çıkan isim Talisca olur. Ve tabii ki oyun kurumunda da Oğuzhan ile Atiba.

Bir Kadıköy gerçeği var, Beşiktaş 12 yıldır kazanamıyor ama "Ben daha iyiyim" diye oynarsa istatistikler bozulur."

Siyah beyazlılarla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.