comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için Mehmet Demirkol'dan tavsiye

27 Ağustos 2017, Pazar 10:04
Beşiktaş için Mehmet Demirkol'dan tavsiye

Beşiktaş'ın Bursaspor maçını kaleme alan Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın orta sahasını tamir etmesi gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş dün sahasında ağırladığı Bursaspor'u 2-1 yendi ama köşe yazarlarını tatmin edemedi. Fanatik yazarı Mehmet Demirkol köşesinde "Beşiktaş orta sahasını tamir etmeli" dedi ve Gökhan Gönül'ün önemine değindi.


Mehmet Demirkol'un Beşiktaş - Bursaspor yorumu 


Gökhan Gönül'ün eksikliğinin Beşiktaş'ı çok etkilediğinden bahseden Demirkol, "Şenol Güneş, elindeki oyuncuların görev paylaşımlarını iyi yapan bir teknik direktör. Bazen bazı oyuncunun gücünden taviz vererek ona eklemlenen diğer oyuncuların potansiyellerini maksimize ediyor. Bunun en ideal örneği Gökhan Gönül-Quaresma ikilisi. Gökhan ülkenin gelmiş geçmiş en iyi sağ beklerinden biri. Onu iyi yapan özelliklerinin en göze batanı ise hücumun bir parçası olabilmesi. Öte yandan onunla çalışan uluslararası hocalar tarafından stoper olarak oynatılması düşünülecek kadar dengeli. Geçen yıl Şenol Güneş bu oyuncudan kendisini göstermesinden ziyade denge istedi. Quaresma'yı parlatmasını. Gökhan, oyununu buna evirdi." yazdı. 

Demirkol yazısının devamında "Gökhan normalde olabileceğinden daha az direkt hücum katkısı yaptı ama Quaresma da Portekiz dışındaki en iyi sezonunu yaşadı. Beşiktaş buna mecburdu. Çünkü Sosa sonrası bir 10 numara yerine mükemmel bitiricilikteki Talisca'yı bulmuştu. Orta saha eksilmişti. Dolayısıyla ondan yararlanmak için de Quaresma'nın desteklenmesi gerekiyordu. Adriano soldan içeri girerek orta sahayı iyi destekledi. Gökhan, Quaresma'yı yükselten sütunları kurdu. Beşiktaş sağa yatan bir takım oldu ama hücum gücünden bir şey kaybetmedi. Şimdi Gökhan olmayınca Quaresma'dan yararlanmak eskisi kadar kolay değil. Caner, Adriano'nun yerine oynadığında orta saha eksiliyor. Ancak Caner'in de korkunç bir orta kabiliyeti ve hücum gücü var."
"GÖKHAN YOKSA ORTA SAHA TAMİR EDİLMELİ"

Gökhan'ın eksikliğinde orta saha için başka bir çözüm aranması gerektiğini yazan Demirkol, "Bu Le Guen gibi analiz üstadı hocalar için üzerine gidilmesi gereken parlak bir fırsat yaratıyor. Oğuzhan'ı döndürmeyince Beşiktaş'ın oyun kurması zorlaşıyor. Akan oyunda istenen fırsatların istenen sıklıkta yakalanamaması bundan. Adriano'nun dün Quaresma'yı doğru destekleyememesi de Bursa'nın golündekine benzer sorunlar yaratıyor. Beşiktaş oyuncu kalitesiyle bu kez de duran toplarla işi kurtardı. Ancak orta sahasını tamir etmek şart. Oyunu iki yıl önceki gibi geniş alana yayabilecek bir yapıya ihtiyaç var." şeklinde yazdı.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (23 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.