comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için kim, ne dedi? "Pişmiş tavuğun başına gelmedi"

04 Ekim 2019, Cuma 09:52
Beşiktaş için kim, ne dedi?

Spor yorumcuları Beşiktaş'ın Wolverhampton karşısında aldığı yenilgiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde Wolverhampton karşısında 1-0 kaybeden Beşiktaş ile ilgili eleştiriler artıyor. Spor yorumcuları, siyah beyazlıların sergilediği futbolla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fatih Doğan, Ömer Üründül, Ali Ece ve Attila Gökçe'nin Beşiktaş hakkındaki değerlendirmelerinden bazı bölümleri derledik.

FATİH DOĞAN - SABAH
"Maçtan önce Diaby mide bulantısı, ısınırken ise N'Koudou migren ağrısı nedeniyle kadrodan çıktı. Caner sol önde başladı. Ligde 16. sırada olan her büyük takımın hocası en ağır şekilde eleştirilir. Ancak Abdullah Avcı'nın başına gelenler, şansızlıklar, dış etkenler (teşbihte hata olmaz) pişmiş tavuğun başına gelmedi.

İkinci yarı kazanmak için ne yaptı derseniz, hiçbir şey yapmadı. Maçın hakkı beraberlikti. Son dakikada gelen gol, sorunlara çözüm bulamayan Beşiktaş'ın ceza biletiydi. Taraftar haklı olarak şunu sorguluyor dünya devlerine kafa tut, yen, git İngilizlerin vasat takımına kendi evinde yenil. Beşiktaş'ta sadece saha içinde iletişim hatları kopuk değil. Bütün hatlar kesik...

Yönetime istifayı geçtim, hocasına "Yere yatsana" diyen bir tribünde inanç ve iletişim kesilmiştir.

Beşiktaşlı isyanlarda. Haklılar da."

ALİ ECE - FANATİK

"2019'un ilk 5 ayında Beşiktaş'ın en iyileri Ljajiç, Burak Yılmaz, Dorukhan, Güven ve Vida'ydı. Dün gece Burak yokken en verimli pozisyonu santrfor arkası olan Güven zoraki tek santrforda çaresiz kaldı. 18. dakikada Güven 5'li Wolves savunması karşısında topla buluştuğunda en yakın takım arkadaşı Güven'e enlemesine 40 metre, boylamasına 20 metre uzaklıktaydı. Güven sakatlanıp çıktıktan sonra giren Umut daha çalışkan olsa da son tercihlerinde yetersiz kaldı. Burak'a gerçek bir santrforu alternatifi almamak yönetim hanesine eksi yazar ama Ljajiç, Dorukhan, Güven ve son anda Boly'i kaçıran Vida'nın bu kadar verimsiz oynamasının vebali Abdullah Avcı'ya yazar. İkisinin toplamdaki hataları sonucu Beşiktaş maçı ileri 3'lüsünde yedek sağ bek olarak gelen Douglas, sezona sol bekte başlayan Caner ve santrforda Umut'la tamamladı. Zaten Beşiktaş rakip kaleye set oyununda az gidebiliyor, bari alternatif bir hücum planı geliştir! O da yok, 60-80 arasındaki göreceli olumlu oyuna yazık oldu. Taraftara ise çok yazık oldu!"ÖMER ÜRÜNDÜL - SABAH

"İkinci devre oyun biraz daha hareketlendi. Tabi bu hareketliliği sağlayan Beşiktaş'tı. Ama genelde oyun karşı alana yıkılsa da yine Vida'nın kafa vuruşu dışında gol heyecanı yaratan bir pozisyon yoktu. Çünkü pozisyon getirecek varyasyonları gerçekleştiremiyorlardı. Sadece kazanmak için kuru bir gayret vardı. Ama son dakikada yenen golle hakkı beraberlik olan maç mağlubiyetle bitti ve aynı zamanda gruptaki şans da tükendi. Belki daha ikinci maç diye düşünenler olur ama sıfır puan ve ilk maçta maçta kaybedilen 3 puan grubun en zayıf halkası Bratislava önündeydi.

Aslında Beşiktaş dün sezon başından bu yana gösterdiği takım savunmasındaki arızalardan uzaktı. Top rakipteyken takım halinde topun arkasına geçerek alan bırakmadılar, hemen hemen hiç pozisyon vermedikleri bir maçı ne yazık ki kaybettiler. Aslında form durumu ne olursa olsun bir Premier Lig takımına karşı ikinci bölgeyi maç boyunca rahat geçmek dün gece gözüme çarpan artıydı."

ATTİLA GÖKÇE - MİLLİYET

"Avcı'nın tıkanık oyunu açma hamlesi, 78'de Dorukhan Oğuzhan değişikliğiyle geldi. Bence daha erken davranabilirdi. O arada İngiliz takımı da Jimenez'le Cutrone'yi değiştirip oyuna ortak olduğunu gösterdi. İkinci yarıda cesaretle hücum organizasyonlarına giriştiler. Bu oyuna karşılık Beşiktaş daha çok gol fırsatı yaratabilirdi. Rakip yarı alanda şuta dönüştüremedikleri oyunda fazlasıyla top kaybettiler. Beşiktaş gayretinin karşılığında en az 1 puan almalıydı... Ama ne de olsa Premiership takımı. Wolverhampton uyudu, uyuttu ve parsayı kapıp gitti."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)