comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için Eto'o'nun menajerinden itiraf: 'Gitmeyi çok istedi ama...'

06 Eylül 2017, Çarşamba 01:36
Beşiktaş için Eto'o'nun menajerinden itiraf: 'Gitmeyi çok istedi ama...'

Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezon Samuel Eto'o transferinin neden gerçekleşmediği konusuyla ilgili olarak Kamerunlu futbolcunun menajeri çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Transfer gündeminde flaş Eto'o itirafı! Antalyaspor'un yıldız futbolcusu Samuel Eto'o'nun transferiyle ilgili menajeri Wilfired Happi'den flaş Beşiktaş açıklaması geldi. Geçtiğimiz sezon devre arasında siyah beyazlıların gündemine gelen Kamerunlu futbolcunun transfer süreciyle ilgil menajeri önemli açıklamalarda bulundu.
 

Antalyaspor'da Eto'o'nun menajeri Wilfried Happi'den transfer açıklaması


Antalyasporlu yıldız futbolcu Eto'o'nun menajeri Wilfried Happi, Kamerunlu futbolcunun Antalyaspor'da mutlu olmadığını ve ayrılmak istediğini söyledi. Beyaz TV'ye konuşan Eto'o'nun menajerinin açıklamaları şu şekilde:

"ETO'O GERÇEKTEN GİTMEK İSTİYOR"
,
Eto'o gerçekten gitmek istiyor ama Antalyaspor izin vermedi. Gitmemize izin vermesi için ben de, Eto'o da başkanla konuştuk. 2-3 yıldır buradayız. Eto'o'nun neler yaptığını herkes gördü. Geldiğimizde kimse Eto'o'nun bu kadar gol atacağını düşünmüyordu. 38 gol attı, 1 asist yaptı. Van Persie, Sneijder, Podolski gibi büyük oyunculardan daha fazla.


Beşiktaş Eto'o'yu neden transfer edemedi?


Kamerunlu futbolcunun menajeri Eto'o'nun geçtiğimiz sezon Beşiktaş'a transferinin gerçekleşmemesiyle ilgili olarak, "Aralık'ta 2016'da Çin'den 6 milyon euro teklif aldı ve gitmek istedi. Ancak sakat oyuncular yüzünden kulüp Eto'o'yu bıraktı ve onunla ilgili proje yapacaklarını söyledi. Eto'o para önemli değil ve projeyi kabul etti. Geçen yaz yeni başkan göreve geldiği zaman Eto'o'yu göndermek istediğini ve Eto''nun maaşının fazla olduğunu söylediği şelinde söylentiler vardı. Biz de Beşiktaş'a gidiyoruz dedik. Antalyaspor tamam dedi ama oyuncu takas etmek istediler. Her gün oyaladılar. Beşiktaş aradığında neden arıyorsunuz diyorlardı. Transfer son günü tamam Eto'o Beşiktaş'a gidebilir dediler. Ancak Beşiktaş bu kez aynı teklifi yapmadı. Eto'o Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi ve traftar için gitmek istiyordu. Para önemli değildi. Beşiktaş az veriyordu. Eto'o Beşiktaş'a gitmemi istemiyorsanız ücretimi arttırmanız lazım dedi. Ücreti iyileştirdiler ve Eto' kaldı, 18 gol attı." diye konuştu. 
"FENERBAHÇE DE DEVREYE GİRDİ"

Fenerbahçe sonra devreye girdi Eto'o için. Bu sırada Antalyaspor yeni kontrat önerdi. Maaşı Fenerbahçe kadar ilginç değildi. Sonra nasri'yi aldılar. Maşı çılgındı. Başkan dedi ki, Eğer Eto'o'yu Türkiye dışında takıma götürmek istiyorsanız bana 3 milyon euro getirin. Bu imkansız. Eto'o 36 yaşında ve kimse bu parayı ödemez."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.