comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için dikkat çeken manşet! 'İflasla karşı karşıya'

02 Şubat 2019, Cumartesi 11:56
Beşiktaş için dikkat çeken manşet! 'İflasla karşı karşıya'

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild'de yer alan analizde Beşiktaş ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig'de lider Medipol Başakşehir'in 11 puan gerisinde kalan Beşiktaş'ta takımın yıldız futbolcularının da ayrılması Alman basınının dikkatini çekti. Bild Gazetesi'nde yer alan Beşiktaş analizinde siyah beyazlı kulübün iflasla karşı karşıya olduğu iddia edildi. Yıldız futbolcularla yüksek maaşları nedeniyle yolların ayrıldığı ve Fikret Orman ile Şenol Güneş arasında anlaşmazlık yaşandığı öne sürüldü.

"BEŞİKTAŞ'IN ÖLÜMCÜL DÜŞÜŞÜ"
Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Bild'de yer alan analizde Beşiktaş'ın durumu ele alındı. Siyah beyazlı takımın zirve yarışının uzağında kalması ve takımdaki önemli futbolcuların ayrılmasıyla ilgili, "Türkiye'nin en eski kulübü Beşiktaş'ın ölümcül düşüşü" başlığını kullanan Bild'de yer alan değerlendirme şu şekilde:

"Türkiye'nin en eski kulübü Beşiktaş iflasla karşı karşıya. Yıldız futbolcular maaşları nedeniyle takımdan ayrıldı. Başkan ve teknik direktör arasındaki anlaşmazlık, takımın düşüşe geçmesine neden oldu."

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA YAPILDI

"Alman gazetesi Bild'in 116 yıllık tarihiyle Türkiye'nin en köklü kulübü hakkında hiçbir gerçekliğe dayanmayan, sadece yoruma dayalı yapılan haberinin gerçeklerle ilgisi yoktur.

Aksine, son yıllarda UEFA temsilcilerinin bile bütün raporlarında ülkemiz futbol kulüplerinin içinde bulundukları genel finansal tablolara kıyasla, Beşiktaş JK gidişat olarak en iyi kulüp gösterilmektedir.

Bununla birlikte Kulübümüzden, gazetecilik etiği gereği herhangi bir görüş bile sorulmadan, genel yorumlar üzerinden hazırlanan bu haberin hangi dayanaklarla oluşturulduğunu sorgulamak durumundayız.

Konuyla ilgili Almanya'da yasal çerçevede gerekli işlemlerin yapılmakta olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)