comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için Devlet Bahçeli konuştu; 'Bırakırım'

08 Kasım 2017, Çarşamba 13:41
Beşiktaş için Devlet Bahçeli konuştu; 'Bırakırım'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, futboldaki yabancı kuralı tartışmaları hakkında görüşlerini açıkladı.

FutbolArena - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha önce Galatasaray ile ilgili yaptığı yabancı oyuncu değerlendirmesinin ardından şimdi de Beşiktaş hakkında aynı fikirlere sahip olduğunu dile getirdi. TBMM'de gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Devlet Bahçeli şunları söyledi:

"BEŞİKTAŞ 11 YABANCIYLA ÇIKARSA KULÜPTEN AYRILIRIM"
"11 kişi takım kuruyorsunuz, 11'i de yabancı. Yani antrenör de yabancı olursa o zaman yani hangi ülkenin takımıyız, nerede oynuyoruz? Galatasaray'lıların bunu düşünmesi lazım. Bunun için ya isim değiştirsinler ya bundan vazgeçsinler. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş 1900'lü yıllardan beri olan kulüplerdir. Bu kulüplerin, üzerinde öyle gölge taşımaması lazım. İki üç tane olur mu olur. Bizden de yurt dışına gidenler var. Oradan da bize gelenler olabilir. Ama 11 tane de gelirse düşünmek lazım. Beşiktaş'ta olmuş olsa şimdi, manşetlik bir laf söyleyeceğim, Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın koyu bir Beşiktaşlı olmama rağmen kulüpten ayrılırım.

"İSMİ NEDİR ŞAŞIRIYORSUN"

Böyle bir takımda bakıyorsun futbolcuların hangisinin ayağında top var, ismi nedir şaşırıyorsun. Üstelik bazılarına dilin de dönmüyor. Kimisi İspanyol, kimisi Brezilyalı bilmem ne filan. O bakımdan bizim gençlerimize yol vermemiz lazım. Bunun için de altyapı dediğimiz unsuru geliştirmekte yarar var. Altyapıda da Beşiktaş üstattır. Güzel futbolcular çıkartmıştır, yine çıkar."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)