comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için Aboubakar iddiası! Portekiz basını duyurdu

01 Ağustos 2019, Perşembe 12:10
Beşiktaş için Aboubakar iddiası! Portekiz basını duyurdu

Portekiz basını Porto'da gözden düşen Vincent Aboubakar'ın Beşiktaş'a transfer olabileceğini yazdı.

FutbolArena Dış Haberler Beşiktaş'ın Vincent Aboubakar transferinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Porto'da gözden düşen Kamerunlu golcünün Beşiktaş'a transfer olma ihtimalinin arttığı iddia edildi. Vincent Aboubakar, Beşiktaş'a transfer olacak mı? Detaylar haberimizde.
 

Beşiktaş, Aboubakar'ı transfer edecek mi?


Portekiz basınından A Bola ve Record'un haberlerine Aboubakar, Porto kadrosunda ilk 11 için son seçenekler arasına geriledi.Fulham, Real Betis ve Getafe maçlarında toplam 20 dakika şans bulabilen Vincent Aboubakar, Monaco ile oynanan karşılaşmada ise hiç süre alamadı.
​​​
Fiziksel durumu kötü olan ve yeni sezon kadrosunda şansı az olan Vincent Aboubakar'ın yeniden Beşiktaş'a gönderilebileceği iddia edildi. Öte yandan Porto'nun sözleşmede yer alan 50 milyon avroluk serbest kalma bedeli maddesinden artık ümidinin kalmadığı aktarıldı.

Aboubakar 2 sezon önce 38 maçta 19 gol atmış ve kulübüne yüksek form grafiği ile dönmüştü. Ancak Porto'da yaşadığı talihsiz sakatlık performansının gerilemesine neden oldu.
 

Aboubakar Beşiktaş'a döner mi?


Beyaz TV'den Sercan Dikme, FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Arenası programında yaptığı açıklamalar şu şekildeydi:
Sercan Dikme: "Aboubakar ile ilgili bir görüşme var ama maddi şartlar Beşiktaş uygun gelebilecek seviyede değil. Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi zamanı geldiğinde 3,2 milyon Euro civarı bir maaşı vardı. Beşiktaş'ın şimdiki şartlarda bu maaşı karşılaşması mümkün değil. Burak Yılmaz gibi hem maliyetli hem de birinci sınıf bir golcü varken, ikincisine para ayıracak bir bütçe yok. Evet, görüşme var ama Aboubakar'ın çok fazla özveride bulunması gerekiyor. Beşiktaş'a 2 ya da 2,5 milyon euro seviyerinde güzellik yapacak bir futbolcu değil."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!