comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş için A Spor'da şampiyonluk iddiası! "Ender Bilgin..."

21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:24
Beşiktaş için A Spor'da şampiyonluk iddiası!

Beşiktaş'ın Kasımpaşa beraberliği sornası Erman Toroğlu'nun yorumlarının ardından A Spor'da bu kez Ender Bilgin siyah beyazlılar hakkında bambaşka ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig 2. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile 2-2 berabere kaldıktan sonra performansıyla ilgili yapılan eleştirilerin ardından farklı bir yorum geldi. Siyah beyazlı taraftarlar son dönemde özellikle A Spor'da Erman Toroğlu'nun yorumlarına büyük ilgi gösterirken, aynı kanalda Ender Bilgin bu kez bambaşka yorumlarda bulundu. 
 

Beşiktaş şampiyon olur mu?


Spor Toto Süper Lig 2. haftasında Kasımpaşa ile 2-2 berabere kalan son 2 yılın şampiyonu Beşiktaş hakkında özellikle kamuoyunda birçok eleştiri yapılmıştı. Galatasaray'ın yeni sezona fırtına gibi girmesinin ardından ligde yarış kızışırken, A Spor'da Ender Bilgin Beşiktaş'ın geriye gittiği yönündeki yorumları akılcı bulmadığını söyledi. 

"GALATASARAY GÜCÜNÜ EKONOMİK KULLANMALI"
"Galatasaray fizik gücü iyi bir görüntü veriyor ama bu tempoyla 90 dakikayı çıkaramaz. Eğer rakipler güçlü olur, rakip orta saha direnç gösterir ve daha temaslı bir futbol ortaya çıkarsa başka şeyler konuşabiliriz. Bir yerlerde bunu ekonomik kullanmayı, bölüm bölüm bu şekilde oynamayı, gerektiğinde kontrollü oyuna geçip, gerektiğinde vites yükseltip küçültmeyi bilmeleri gerekiyor."

"GALATASARAY İYİ YOLDA AMA SAVUNMADA SIKINTILAR VAR"
"Galatasaray iyi yolda ama tabi eksikler var. Savunma kurgusunda sıkıntılar yine var. Bireysel hatalar yapılıyor, duran top gollerine önlem alınamadı. Bu düzeni takımın biraz daha üst seviyeye çıkarması lazım. Galatasaray gol atar ama kalesinde de çok gol görür." 

"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUĞUN HALA EN ÖNEMLİ ADAYI"

"2 haftalık futbolla sezonla ilgili kararlara veriyoruz. Çok erken daha. Daha bu köprünün altından çok sular akar. Mevcut duruma ilişkin Galatasaray'ın iyi başlangıç yaptığını vurgulamak lazım. Ancak Beşiktaş, eski Beşiktaş değil demeyi akılcı bulmuyorum. Beşiktaş önemli transferler yaptı ve kadro derinliğini arttırdı. Doğru yerlere adamlar aldılar. Ayrıca 11'deki oyuncularla yedekler arasındaki makas açık değil. Kenarda Negredo bekliyor, 11'de Cenk oynuyor. Beşiktaş'ın rakiplerinde bu eksiklik var. Uzun maraton için bu önemli bir faktör. Yeni transferler için aceleci davranmamak lazım. Daha uyum sürecinde. Beşiktaş'ın ben hala en önemli şampiyonluk adayı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray da bu işte varım diyor. Tabi her şeye rağmen net bir şey konuşmak için erken." 

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (19 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.