comScore
1 / 18

Beşiktaş Haberleri - Beşiktaş Transfer Gelişmeleri (6 Eylül 2018)

 FutbolArena - Beşiktaş kulübünden son haberler ve transfer gelişmeleri bu galeride sizlerle buluşuyor...

 

Takvim, Fanatik, Fotomaç Beşiktaş Haberleri - Günün Beşiktaş Haberleri (6 Eylül Perşembe BJK haberleri)

 

Beşiktaş’ta yaşanan son gelişmeleri günlük gazeteleri tarayarak karşınıza getiriyoruz. Fanatik, Fotomaç, AMK gibi gazeteler başta olmak üzere tüm gazetelerden en seçkin haberler burada sizlerle. Sabah BJK Haberleri, Habertürk BJK Haberleri, Hürriyet Beşiktaş haberleri, AMK Gazetesi Beşiktaş Haberleri, Fotomaç Gazetesi Beşiktaş Haberleri, Fanatik Gazetesi Beşiktaş Haberleri, Milliyet Beşiktaş haberleri gibi birçok kaynağa sahip listemizden seçtiğimiz haberler şu şekilde sıralandı...

2 / 18

Gökhan Töre’nin forma haftası

<h2>Gökhan Töre’nin forma haftası</h2>

Beşiktaş’ta bu sezon kısıtlı süre bulabilen Gökhan Töre, milli arada kendisini teknik direktör Şenol Güneş’e gösterip ilk 11’e geçmenin hesaplarını yapıyor. Yoğun çalışma temposuyla 8 kilo veren 26 yaşındaki oyuncu, pazar günkü Altınordu maçıyla kadroya tutunmayı amaçlıyor.

Siyah-Beyazlı formayla bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 1, UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda da 3 karşılaşmada süre bulabilen Gökhan Töre, 4 mücadelede toplamda 46 dakika görev yapmıştı. Beşiktaş’ın kanat hattında; Ricardo Quaresma, Ryan Babel ve Jeremain Lens’in yer alması sebebiyle takımda istediği kadar süre bulamayan 26 yaşındaki oyuncu, milli arada kendisini gösterip teknik direktör Şenol Güneş’ten formayı kapmayı planlıyor. Pazar günü Altınordu’yla oynanacak hazırlık mücadelesinin kadrosunda yer alacak olan deneyimli isim, bu karşılaşmayla birlikte ilk 11’e tutunmayı hedefliyor.
3 / 18
Yağ oranı 5.8’e düştü

Diz sakatlığını atlatmasının ardından sezon başında iyi bir hazırlık dönemi geçiren Gökhan Töre, yaşadığı kilo kaybıyla dikkat çekmişti. 82 kilodan 74’e kadar düşen başarılı futbolcunun ek olarak yağ oranının 5.8’e kadar düştüğü bildirildi. İtalya Serie A ekibi Juventus’un dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo’nun da yakın dönemde yağ oranı yüzde 7 olarak açıklanmıştı.

Fanatik
4 / 18

TFF, Beşiktaş’ın 9 milyon TL’sini kesecek!

<h2>TFF, Beşiktaş’ın 9 milyon TL’sini kesecek!</h2>

Kupadan 2 yıl men edilen Beşiktaş’ın, 9 milyonluk kazancını iade etmesi kararlaştırılmıştı. Beşiktaş bu parayı henüz ödemedi. Federasyon hak edişlerden kesecek ancak henüz bu kadar hak ediş yok.

ŞAMPİYONLAR Ligi’ne katılamadığı için büyük bir gelirden mahrum kalan Beşiktaş, ikinci darbeyi de Türkiye Kupası’ndan yedi. Olaylı geçen F.Bahçe maçının tekrarına karar veren TFF’yi protesto eden Beşiktaş maça çıkmama kararı almıştı. Bunun üzerine Siyah-Beyazlı kulübe 2 yıl kupadan men cezası verildi. Ayrıca Beşiktaş’ın 9 milyon TL’lik kazancını iade etmesi de istendi.
5 / 18
HAK EDİŞ 6.5 MİLYON

Siyah-Beyazlı kulüp şu ana kadar bu parayı TFF’ye ödemedi. Ancak bu sezon alacaklarından kesilerek tahsilat yapılacak. Şu ana kadar ligde Beşiktaş’ın başarı primleri, 9 milyon TL’lik borcu karşılamaya yetmiyor. Ligde 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde eden Siyah-Beyazlılar’ın toplam hak edişi 6.5 milyon TL. Ligde galibiyete 2.6, beraberliğe ise 1.3 milyon TL başarı primi ödeniyor.

Kaynak: Akşam
6 / 18

Negredo - Güneş ilişkisinde sıcak gelişme!

<h2>Negredo - Güneş ilişkisinde sıcak gelişme!</h2>

Beşiktaş’ın sezon öncesi, takımda düşünmediği isimlerinden biri olan ancak hırsı ve enerjisiyle kendini kabul ettiren Negredo’ya, en ciddi destek teknik direktör Şenol Güneş’ten geldi.

Milliyet Gazetesi’nden Serdar Sarıdağ’ın haberine göre; Beşiktaş’ın sezon öncesi, takımda düşünmediği isimlerinden biri olan ancak hırsı ve enerjisiyle kendini kabul ettiren Negredo’ya, en ciddi destek teknik direktör Şenol Güneş’ten geldi. Deneyimli teknik adamın, bu futbolcuyu hem taktik hem de mental açıdan hazırladığı bildirildi.

Güneş’in, Negredo’ya, "Çok iyi bir kamp dönemi geçirdin. Hiç pes etmedin ve daha çok çalıştın. Bu takımdaki diğer oyuncular gibi sen de benim için değerlisin. Ben senin bu sene çok daha iyi bir sezon geçireceğine inanıyorum" dediği öğrenildi.
7 / 18

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, kızıp küsmek yerine, bu olaya profesyonelce yaklaşarak daha çok çalışın Negredo’nun ise "Ben Beşiktaş ve Türkiye’de kalmaktan çok mutluyum. Elimden geldiği kadar takıma bir şeyler vermek için çalışıyorum. Bu sezon benim için çok daha farklı olacak. Kendimi çok iyi ve mutlu hissediyorum. Ne sizi ne de taraftarı üzmek istemem" diye konuştuğu ortaya çıktı.

Öte yandan Alvaro Negredo, antrenmanlar dışında ekstra çalışmalar yapmaya devam ediyor. İspanyol golcü özellikle son vuruş ve kafa şutlarında, antrenmanlardan sonra özel çalışmalar yaparak maçlara hazırlanıyor.

Milliyet
8 / 18

Beşiktaş tüzüğünde 4 madde değişiyor

<h2>Beşiktaş tüzüğünde 4 madde değişiyor</h2>


Beşiktaş’ta Fikret Orman, 16 Eylül’deki olağanüstü seçimli genel kurul için adaylık başvurusunu ve listesini Beşiktaş Divan Kurulu Başkanlığı’na sundu. Fikret Orman, kongreye tek aday olarak girecek. Ayrıca olağanüstü tüzük tadil kongresinde 4 madde oylanacak.

Sabah Gazetesi’nden Fatih Doğan’ın haberine göre; Başkan Fikret Orman, olağanüstü tüzük tadil kongresinde 4 maddenin oylanacağını söyledi. Orman şu bilgileri verdi: "Divan’la ilgili iki sorunumuz var. Üyelerimiz için hazırlanan raporlar, toplantıdan birkaç gün önce ortaya çıkıyorve rahatsızlık oluşturuyordudu. Divan kuruluna üst üste katılmayanlar ihraç ediliyordu. Bunları düzelteceğiz. Yönetim bazında ise aidatlarını üç dönem ödemeyenlerin ihraçlarında da düzenleme yapılacak. İnsanlar kıdemlerini kaybetmek istemiyor. Dördüncüsü ise 2019’daki seçimde geçerli olmak üzere yönetim kurulu üye sayısının aşağı çekilmesi maddesi var. Çünkü kulüp büyüyor ve büyüdükçe profesyonelliğe daha çok ihtiyaç duyuluyor. Üye sayısı fazla olunca da dedikodular fazlalaşıyor. Bu dört madde dışında bir gündemimiz yok. Kulübün gelecek 15 yılını kurtarabilmek için büyük bir tüzük tadil yapacağım."
9 / 18
ÇEBİ, YENİ YÖNETİMDE YOK!

16 Eylül’de yapılacak seçime tek aday olarak giren Fikret Orman, yönetim için çalışmalarını sürdürüyor. Orman’ın, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi’den, yeni yönetimde de yer almasını istediği öğrenildi. Çebi’nin ise Orman’a teşekkür ederek, "1.5 yıldır çalıştırılmıyorum. Beşiktaş’a hizmet etmeme imkan verilmedi. Transferler yapıldı, bilgilendirilmedim. Kulübe faydalı olamam, çalışmam mümkün değil" cevabını verdiği öğrenildi.

Sabah
10 / 18

Beşiktaş futbolcuların ve personellerin alacaklarını ödedi

<h2>Beşiktaş futbolcuların ve personellerin alacaklarını ödedi</h2>

Futbolcuların ve personelin 3 aylık birikmiş 20 milyon euroluk (155 milyon TL) alacağı hesaplarına yattı. Yönetici Berk Hacıgüzeller, "Garanti alacaklar, maç başları ve primlerin hepsi ödendi" bilgisini verdi.

Beşiktaş tek kalemde 155 milyon TL’lik ödeme yaparak, mali açıdan derin bir nefes aldı. Geçen sezonu şampiyon tamamlayamayan ve sportif başarı olarak da hedeflerin altında kalan Siyah-Beyazlılar, 96.4 milyon dolarlık banka kredisi için yapılan girişimlerin sonuçsuz kalmasıyla sıkıntılı bir dönem geçirdi. Yaz tatiline bu sıkıntılarla giren Siyah-Beyazlılar yaklaşık 3 ay boyunca ödeme yapamadığı için bir takım huzursuzluklar da baş göstermişti. Ancak Beşiktaş yönetimi yeni bir kaynak yaratarak bu sorunları aştı, futbolcular ve çalışanlar derin bir nefes aldı.
11 / 18

BÜTÜN GEÇMİŞ DÖNEMİ KAPATTIK

Döviz kurlarındaki yükselişe rağmen Siyah-Beyazlı yönetim, birikmiş 3 aylık ödemeyi yaparak, yüzleri güldürdü. Yaklaşık 20 milyon euroluk (155 milyon TL) ödemenin ardından Beşiktaş’ın oyuncu ve personeline borcu kalmadı. Mali İşlerden Sorumlu Yönetici Berk Hacıgüzeller, "Bütün geçmiş dönemleri kapattık, bitirdik. Totalde 20 milyon euroluk tüm geçmiş döneme ilişkin, primler, maç başları, garanti ücretler hepsini kapattık. Çalışan personel dahil. Temmuz maaşlarını da aldılar" dedi.
12 / 18
TEK KÂR AÇIKLAYAN ŞİRKET BİZİZ

Dövizdeki yükselişin de kulüplerin ödeme dengelerinde yaşadıkları zorlukları ciddi derecede artırdığını belirten Berk Hacıgüzeller, "Buna rağmen ekonomik çözümler üretmeye ve Beşiktaş’ın istikrarlı yükselişini sağlamaya çalışıyoruz. Beşiktaş’ın bütün olumsuzluklara rağmen sorumluluklarını yerine getirme konusunda önemli bir sıkıntısı yok. Mali tablolarımızda da bu durumu rahatlıkla görebilirsiniz. Tek kar açıklayan spor şirketi olmaktan dolayı gururluyuz" şeklinde konuştu.

(Akşam)
13 / 18

Beşiktaş’ta Yeni Malatyaspor maçı hazırlıkları başladı

<h2>Beşiktaş’ta Yeni Malatyaspor maçı hazırlıkları başladı</h2>

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında Evkur Yeni Malatyaspor ile oynayacak Beşiktaş, maçın hazırlıklarına iki günlük iznin ardından bu akşam yaptığı antrenmanla başladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde Teknik Direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan antrenmana milli takımlarda olan; Adem Ljajic, Oğuzhan Özyakup, Cyle Larin, Domagoj Vida, Gary Medel, Pepe, Ryan Babel, Utku Yuvakuran, Fatih Aksoy, Dorukhan Toköz ve Ersin Destanoğlu katılmadı.

Antrenman sahada yapılan ısınma koşuları, istasyon koşuları ve streching çalışması ile başladı. Pas çalışması, 5’e 2 çalışması, kondisyon koşuları ve dar alanda kontrol pas çalışması yapıldı. Antrenman, yarım sahada yapılan çift kale maç ve şut çalışması ile sona erdi.

Fanatik
14 / 18

Beşiktaş’ta hedef Eylül’de 4 zafer

<h2>Beşiktaş’ta hedef Eylül’de 4 zafer</h2>

Ligde sezona istediği gibi başlayamayan Beşiktaş, milli ara sonrasında uçuşa geçmeyi hedefliyor. Güneş, Eylül ayı içerisinde Malatyaspor’la başlayıp Sarpsborg, Fenerbahçe ve Kayseri’yle sürecek 4 maçlık periyodu kayıpsız tamamlayıp 2 kulvara da damga vurmak istiyor.

Spor Toto Süper Lig’de 4. hafta mücadelesinde Bursaspor’la deplasmanda 1-1 berabere kalan Siyah-Beyazlılar, milli araya 7 puanla girmişti. 12 puanla lider Kasımpaşa’nın ardından 7. konumda bulunan Kara Kartal, milli maç arasının ardından yeni transferleriyle güçlenmiş kadrosuyla birlikte uçuşa geçmeyi planlıyor. Bu doğrultuda yardımcılarıyla birlikte bir harekat planı belirleyen teknik direktör Şenol Güneş, Eylül ayı içerisinde çıkacakları 1’i UEFA Avrupa Ligi’nde 3’ü de Spor Toto Süper Lig’de olmak üzere toplamda 4 maçtan da galibiyetle ayrılıp hem lige hem de Avrupa’ya damga vurmak istiyor. Milli ara sonrasına Süper Lig’in 5. haftasında ilk olarak Yeni Malatya’yı Vodafone Park’ta ağırlayacak olan Beşiktaş, taraftarı önünde çıkışa geçmek için çaba gösterecek.

15 / 18

Tek deplasman Kadıköy...

Yeni transfer Adem Ljajic’in de ilk 11’e dahil edilmesinin beklendiği Yeni Malatya karşılaşmasının ardından Beşiktaş, soluğu UEFA Avrupa Ligi’nde alacak. Gruplara kalmak için 3 ön eleme turunu geride bırakan Siyah-Beyazlılar, I Grubu’nun zayıf halkası Sarpsborg’la 20 Eylül’de Vodafone Park’ta karşı karşıya gelecek. Norveç ekibini geçip turnuvaya 3 puanla başlamanın hesaplarını yapan Kara Kartal’ın, bu mücadelenin ardından adresi Ülker Stadı olacak.
16 / 18

Derbinin 2 önemi var...

Şenol Güneş’in öğrencileri, ligde 6. haftada Fenerbahçe’yle Kadıköy’de karşı karşıya gelecek. Bu maça çok önem veren Güneş, rakibini evinde yıkıp hem zirve yarışında yer almayı hem de Sarı-Lacivertliler’i geri plana itmeyi istiyor. Siyah-Beyazlılar’ın Eylül ayındaki kapanış maçı, Spor Toto Süper Lig’de Kayserispor’la olacak. 7. hafta mücadelesinde Sarı-Kırmızılılar’ı Vodafone Park’ta konuk edecek olan Beşiktaş, bu karşılaşmayı da kayıpsız geçip çıkışını sürdürmek için çaba gösterecek.

Fanatik
17 / 18

Beşiktaş’ta yıldızların son yılı!

<h2>Beşiktaş’ta yıldızların son yılı!</h2>

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in UEFA’nın 20. Elit Kulüp Teknik Direktörleri Toplantısı’ndan sonra yaptığı ’yabancı sınırı’ ile ilgili sözleri sonrası gözler Kartal’ın yabancılarına çevrildi.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen 20. UEFA Elit Kulüp Teknik Direktörleri Toplantısı’na katılan Şenol Güneş, Türk futbolunun geleceği hakkında konuşmuş, yabancı sınırı hakkında ise "Türkiye bu koşullarda hazır olmadan bazı şeyler yaptı. Belki başlangıçta düşünce olarak doğru olabilir ama onun da kriterleri vardı. Ama o kriterler uygulanmaya konulmadı. Dolayısıyla 14 yabancı olarak kaldı. Süper Lig’de yabancı futbolcu sayısı çok fazla. Şu aşamada daha az sayıda yabancı futbolcu olması daha sağlıklı kararlar getirebilir." ifadelerini kullanmıştı.
18 / 18
5 İSMİN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Bunun üzerine siyah beyazlılarda yer alan 5 yabancının sözleşmesinin bu sezon sonunda sona ereceği akıllara geldi. Beşiktaş’ın kadrosundaki yabancılardan Babel, Pepe, Adriano, Atiba ve Negredo’nun sözleşmesi 2019’da bitiyor.

Bu oyuncuların geleceği hakkında nasıl bir tutum izleneceği şimdiden merak konusu oldu.

Fanatik