comScore
bilyoner

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Gomez için ekstra para alacak mı?

26 Nisan 2017, Çarşamba 14:58
Beşiktaş, Gomez için ekstra para alacak mı?

Sabah Gazetesi'nden Fatih Doğan, Mario Gomez'in Wolfsburg'a transferinden Beşiktaş'ın almak istediği payla ilgili son bilgileri aktardı.

FutbolArena - Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen ve Fiorentina'dan Wolfsburg'a transfer olan Mario Gomez'in bonservis bedeli çok tartışılmıştı. İtalyan ekibi, yıldız oyuncunun bonservis bedelini 1 milyon 50 bin Euro olarak göstererek Beşiktaş'a düşük bir pay verdi.

Alman oyuncu için ödenen bonservis bedelinin daha yüksek olduğunu düşünen siyah beyazlılar konuyla ilgili KAP'a şu açıklamayı yaptı:
"Mario Gomez 2016-17 sezonu başlangıcında Fiorentina Kulübünden Wolfsburg Kulübüne transfer olmuştur. Fiorentina Kulübü tarafından Şirketimize yapılan bildirimde, Wolfsburg Kulübü tarafından bu transfer nedeniyle kendilerine ödenecek toplam transfer bedelinin 1.050.000 Avro olduğu, bu kapsamda Şirketimizin bu bedel içinden 525.000 Avro'ya hak kazandığı bildirilmiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu ve Hukuk Müşavirliğinin, Fiorentina Kulübü, Wolfsburg Kulübü, her iki Kulübün bağlı olduğu federasyonlar ve Ülke makamlarından temin edilen belgeleri inceleme süreci devam etmekte olup bundan sonraki Hukuki Sürecin devamında izlenecek adımları belirlenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır."

"BEŞİKTAŞ 2,5 MİLYON EURO'NUN PEŞİNDE"

Konuyla ilgili FutbolArena'ya konuşan Sabah Gazetesi Muhabiri Fatih Doğan, Beşiktaş yönetiminin 2,5 milyon Euro daha kazanç elde etmek istediğini ifade ederek, "Gomez'in Beşiktaş'tan ayrılmasının ardından Fiorentina ile Wolfsburg arasındaki anlaşma merak ediliyordu. Fiorentina, resmi sözleşmede oyuncuyu 1 milyon 50 bin Euro'ya sattığını gösterdi. Beşiktaş ise bu rakamın gerçek olmadığını düşünüyor. Beşiktaş, Gomez'in bonservis bedelinin 7 milyon Euro olduğunu düşünüyor. Bu konuda gerekli çalışmalar da yapılıyor. Siyah beyazlılar şu anda 525 bin Euro alındı ancak 2,5 milyon Euro daha almak için uğraşıyor. Bunun için önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanabilir." dedi.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!