comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş genel kurulunda olay! 'Sana kafa atarım'

11 Mayıs 2019, Cumartesi 13:36
Beşiktaş genel kurulunda olay! 'Sana kafa atarım'

Beşiktaş'ta gerçekleşen İdari ve Mali Genel Kurul'a Nazmi Koca damga vurdu. Fikret Orman'ı eleştiren Nazmi Koca'ya tribünlerden tepki gelmesi sonrasında Koca, bir genel kurul üyesine dönerek "Gelip sana bir kafa atarsam görürsün" ifadelerini kullandı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ta gergin geçen İdari ve Mali Genel Kurul'da Nazmi Koca'nın konuşması ortamı gerdi. Genel Kurul'da kürsüye çıkan Nazmi Koca, bağırmamasını isteyen üyelere "Gelip sana bir kafa atarsam görürsün" yanıtını verdi.
 

Nazmi Koca'nın Fikret Orman ve Beşiktaş açıklamaları


İHA'nın haberine göre Genel Kurul Üyeleri'ne hitap eden Nazmi Koca, Başkan Fikret Orman'ı eleştirdiği sırada mikrofona çok bağırınca üyeler, Koca'nın bağırmamasını istedi. Bu sırada Nazmi Koca, kendisine tepki gösteren bir genel kurul üyesine dönerek, “Gelip sana bir kafa atarsam görürsün” ifadelerini kullandı. Bu cümlenin ardından Koca, “Gelip adam gibi konuşma yapın burada” deyince Divan Kurulu Başkanı Atıf Keçeci, Nazmi Koca'nın mikrofonunu kesti. Keçeci, Nazmi Koca'ya “Kimseye adam gibi gel diyemezsiniz, tahrik etmeyin. İdari ve mali eleştirilerinizi yapın, size laf atılırsa o zaman ben müdahale ederim” diyerek Nazmi Koca'nın konuşmasına dikkat etmesini istedi. Fikret Orman'ın borç konusunda doğruları söylemediğini ifade eden Koca, “Göreve geldiğinde borç 581 milyon TL'ydi diyor ama borç 431 milyon TL'ydi” ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Nazmi Koca'nın konuşmasını yaptığı sırada Fikret Orman gülümseyerek karşılık verdi.


"FİKRET ORMAN'I İBRA ETMEYECEĞİM, KULÜBÜ BATIRDI"

Fikret Orman'a tepkisini sürdüren Nazmi Koca, “Fikret Orman, siz bu kulübü batırdınız. Neden bugün 5000 kişi var bunu bir düşünün. Mevcutlarımızı kaybetmek üzereyiz. Biz burjuva takımı değiliz, halkın takımıyız, bunu unutmayın. 30 milyon taraftarı olan Beşiktaş'ın yüzde 80'ninin sosyal demokrat olduğunu unuttular. 24 Haziran'da her şey daha güzel olacak. Bu kadar şaibenin olduğu bir ortamda, Beşiktaş Kulübü'nün ayaklar altına alındığı bir ortamda, ‘Büyük Beşiktaş Yürüyüşü' adına bu konuşma yetkisini bana verdiler. Nazmi Koca olarak, Denetleme Kurulu Raporu'nun yanı sıra idari ve mali anlamda da ibra etmediğimi açıklıyorum” ifadelerini kullandı. Koca'nın konuşması salonda büyük tepki topladı. 
 

Nazmi Koca kimdir?


100. Yıl Beşiktaşlılar Derneği Başkanı olan Nazmi Koca, aynı zamanda 2012 yılında Beşiktaş başkan adayı olmuş ancak kazanamamıştı. Beşiktaş genel kurul üyesi olan Nazmi Koca, bugün düzenlenen mali genel kuruldaki sert açıklamaları ve sinirli ifadeleriyle olay yarattı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)