comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Fransız sevmiyor (Olimpik Lyon'un Türk takımları karnesi)

14 Nisan 2017, Cuma 01:23
Beşiktaş, Fransız sevmiyor (Olimpik Lyon'un Türk takımları karnesi)

75 saniye içinde Lyon'dan 2 gol yiyen Beşiktaş, sahadan yenilgiyle ayrıldı.

FutbolArena Detay - UEFA Avrupa Ligi çeyrek finali ilk maçında Olimpik Lyon seyircisi karşısında ağırladığı temsilcimiz Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti.
 

Lyon'un Türk takımlarına karşı oynadığı maçlar


Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş, Olimpik Lyon ile kozlarını paylaştığı maçı 83. dakikaya kadar 1-0 üstün götürdü. 75 saniye içinde Lyon'dan 2 gol yiyen Beşiktaş, sahadan yenilgiyle ayrıldı.

Türk takımlarına karşı bugüne kadar 9 maça çıkan Fransız temsilcisi Olimpik Lyon, 5. kez galibiyet elde etti. Üst üste 3. maçını kazanan Lyon, serideki diğer 2 galibiyeti Fenerbahçe karşısında almıştı. Türk takımlarına sadece 3 kez yenilen Fransız ekibi, Trabzonspor'a 2, Denizlispor'a ise 1 defa boyun eğdi.
 

Beşiktaş'ın Fransız takımlarına karşı aldığı sonuçlar


Olimpik Lyon'a dramatik bir şekilde mağlup olan Beşiktaş, Fransız temsilcileri karşısında 6. kez ter döktü. Fransa takımlarıyla Avrupa'da karşılaştığı 6 müsabakadan sadece 2 galibiyet çıkartabilen Beşiktaş, bu süreçteki 3. mağlubiyetini aldı.
Geçmişte Marsilya'yı ve Paris Saint Germain'i 2-1 mağlup etmeyi başaran siyah beyazlılar, bir Fransız temsilcisine daha boyun eğmekten kurtulamadı.

Beşiktaş Fransız takımlarıyla deplasmanda oynadığı 4 maçı da 2'şer gol yiyerek kaybetti. Öte yandan iç sahada oynadığı maçlarda 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde ederek yenilgi yüzü görmedi 
Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!