comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadı! Mete Kalkavan'ın kararı

03 Mayıs 2018, Perşembe 20:51
Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmadı! Mete Kalkavan'ın kararı

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe maçına çıkmayınca müsabakanın hakemi Mete Kalkavan 15 dakika bekledikten sonra derbiyi iptal etti. 

FutbolArena - Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi, Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması nedeniyle Mete Kalkavan tarafından iptal edildi. Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde Türkiye Futbol Federasyonu, 57. dakikadan itibaren kaldığı yerden oynanacak kararını açıkladıktan sonra Beşiktaş yönetimi ise "Maça çıkmıyoruz." açıklamasını yaptı.

Bu gelişmelere rağmen prosedürler gereği Fenerbahçe takımı maç saatinde Ülker Stadı'ndaki yerini aldı ve yine prosedür gereği Mete Kalkavan, 15 dakika bekledikten sonra kararını açıkladı. 
 

Fenerbahçe - Beşiktaş maçı oynanmadı


Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması nedeniyle hakem Mete Kalkavan derbiyi oynatmadı. İşte Kadıköy'de yaşananlar... 
BEŞİKTAŞ'IN ANTRENMANI 18:00'DE BAŞLADI

Beşiktaş takımı 3 Mayıs Perşembe günü saat 18:00'de basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanla Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürürken, aynı saatte ise Fenerbahçe kafilesi stada doğru yola çıktı. 

METE KALKAVAN VE YARDIMCILARI SAHAYA ÇIKTI

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi için TFF'nin tekrar kararı sonrasında müsabakaya atanan Mete Kalkavan ve yardımcıları saat 18:30'dan itibaren sahaya çıkarak stat zeminini kontrol ettiler. 

FENERBAHÇE ANTRENMAN YAPTI

Fenerbahçeli futbolcular saat 20:00'ye doğru sahaya çıkarak önce aralarında bir sohbet gerçekleştirdi ve sonrasında ısınma hareketleri yaptılar. Isınma hareketlerinin ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın talebiyle portatif kale getirildi ve antrenman çift kale maç şeklinde devam etti. 
 

Aykut Kocaman Beşiktaş maçı için neler söyledi?


"YANILDIM"

Yanıldım. Beşiktaş'ın aldığı güçlü bir karar. Kolay bir şey değil. Bir büyük takımın sahaya çıkmayacağını söylemesi. Turu bu şekilde geçmenin benim açımdan sevindirici bir yanı yok. Tur da zaten yakın görünüyordu. Öbür taraftan her iki tarafın da kendince mutlaka haklı olduğunu düşündüğüm yanları varken, basın toplantısında söylediğim sözler vardı. Bu maç kaldığı yerden devam etmeli ve finale çıkacak takım sahadan çıkmalı. Bu şekilde turu geçmektense elenmeyi tercih ederdim. 

"SAHADAN HALLEDİLSE DAHA DOĞRU BİR ÇÖZÜM OLURDU"

"Böyle 100 yıllık kulüpler hak arama konusunda... Buradan (saha) doğduğuna göre her şey, buradan hak aramak daha doğru. Burada çözümlenmeli. Saha dışına taşırılmamalı. Bir takım... Neyse o taraflara girmeyeyim. Buradan halledilse çok daha doğru çözüm olurdu."Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"