comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkacak mı? Turgay Demir'den ilginç yorum! (FB - BJK maçı 3 Mayıs 2018 Kupa maçı oynanacak mı?)

02 Mayıs 2018, Çarşamba 15:59
Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkacak mı? Turgay Demir'den ilginç yorum! (FB - BJK maçı 3 Mayıs 2018 Kupa maçı oynanacak mı?)

Beşiktaş'ın daha önce çıkmayacağını açıkladığı maç için Tahkim Kurulu cevabını açıkladı. Bu olayla ilgili yorumcu Turgay Demir ilginç bir yaklaşımda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş maça çıkmama kararı verdiği Fenerbahçe müsabakası için Tahkim Kurulu'na başvurmuştu. Tahkim Kurulu Türkiye Kupası maçı için Beşikaş'ın itirazını reddederken bu konuyla ilgili Turgay Demir'den yorum geldi. 

TURGAY DEMİR: "NEDEN TAHKİME BAŞVURUYORSUN?"
Konuyla ilgili konuşan Turgay Demir, "Beşiktaş'ın Tahkim'e başvuru yapması garipti. Tahkim Kurulu, TFF'nin kararlarının aksine karar vermez. Maça çıkmama kararı almışsın zaten niye Tahkim'e başvuruyorsun?" şeklinde yorum yaptı.
 

Fenerbahçe - Beşiktaş maçı tahkim kararı (Tahkim Kurulu BJK kararı)


"TFF Tahkim Kurulu 02 Mayıs 2018 günlü (26) sayılı olağanüstü toplantısında gündemindeki dosyaları inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır. (*)
1. E.2018/156 - K.2018/164

Beşiktaş Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş.'nin, TFF Yönetim Kurulu'nun 25.04.2018 tarihli 84 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Duruşma talebinin reddine,

- Başvurusunda yer alan tüm taleplerin reddine oybirliği ile,

Karar verilmiştir."

BEŞİKTAŞ NE AÇIKLAMA YAPMIŞTI?

Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play' (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur. 115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız. Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Siyah beyazlılarla ilgili gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"