comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş Fenerbahçe Haberleri: Tahkim Kurulu'ndan Beşiktaş kararı

02 Mayıs 2018, Çarşamba 15:37
Beşiktaş Fenerbahçe Haberleri: Tahkim Kurulu'ndan Beşiktaş kararı

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinin ertelenmesiyle ilgili Tahkim Kurulu'na başvuru yapmıştı. Tahkim Kurulu konuyla ilgili kararını açıkladı. Fenerbahçe Beşiktaş maçı oynanacak mı?

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yarıda kalan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin kaldığı yerden seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Beşiktaş, TFF'nin bu kararına itiraz etti. Tahkim Kurulu ise Beşiktaş'ın itirazını reddettiğini açıkladı. 
 

Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkacak mı? (Tahkim Kurulu FB BJK kararı)


"TFF Tahkim Kurulu 02 Mayıs 2018 günlü (26) sayılı olağanüstü toplantısında gündemindeki dosyaları inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır. (*)
1. E.2018/156 - K.2018/164

Beşiktaş Futbol Yatırımları San. Ve Tic. A.Ş.'nin, TFF Yönetim Kurulu'nun 25.04.2018 tarihli 84 sayılı toplantısında alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;
- Duruşma talebinin reddine,
- Başvurusunda yer alan tüm taleplerin reddine oybirliği ile,

Karar verilmiştir."
 

Fenerbahçe - Beşiktaş maçı oynanacak mı?


TFF'nin 3 Mayıs Perşembe günü oynanacağını açıkladığı Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçe derbisine çıkmayacağız." ifadelerine yer verilirken, Fenerbahçe cephesi ise Beşiktaş'ın bu kararının inandırıcı olmadığı yönünde görüş bildirdi. Özellikle Kasımpaşa - Fenerbahçe maçının ardından teknik direktör Aykut Kocaman, "Beşiktaş'ın bu kararını pek inandırıcı bulmuyorum. Bir yerlere mesaj olarak görüyorum. Bence Beşiktaş sahaya çıkacaktır." diye konuşmuştu. 

SİYASİ BASKI İDDİALARINI BEŞİKTAŞ YALANLADI

Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisiyle ilgili aldığı karardan sonra sonra gündeme gelen bir diğer gelişme ise siyasi baskı olduğu iddia edilmişti. Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fikret Orman'a maça çıkmaları yönünde baskı yaptığı iddialarını Beşiktaş kulübü yalanladı ve resmi internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Bugün sosyal medyada ve bazı medya organlarında bir dedikodudan yola çıkarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanımız Fikret Orman'ı arayarak kupa maçına çıkma yönünde baskı yaptığını iddia eden haberler tamamen asılsızdır Camiamızın ve kamuoyunun bu maksatlı ve yalan haberlere itibar etmemesini rica ederiz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"