comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisi öncesi savcılıktan Talisca kararı

01 Mart 2018, Perşembe 09:51
Beşiktaş, Fenerbahçe derbisi öncesi savcılıktan Talisca kararı

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Anderson Talisca'nın geçtiğimiz sezon Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel'e yaptığı el hareketine dava açıldı.

FutbolArena - Geçtiğimiz sezon Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında Vodafone Park Stadyumu'nda oynanan derbide Brezilyalı yıldız Anderson Talisca, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'e orta parmağını göstermişti.

Anderson Talisca ve Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel arasında yaşanan ve Talisca'nın parmak hareketi sebebiyle tartışmalara sebep olan olay ile ilgili soruşturma tamamlandı.


Anderson Talisca'nın Volkan Demirel'e el hareketine dava 


Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Talisca hakkında '6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair yasaya muhalefet' suçu kapsamında dava açıldı. Volkan Demirel hakkında ise aynı suç kapsamında takipsizlik kararı verildi.  Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 5 Şubat 2017 günü oynanan Türkiye Kupası maçında Beşiktaşlı futbolcu Anderson Talisca ve Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel arasında yaşanan tartışmayla ilgili yürütülen savcılık soruşturması tamamlandı.
Basın Suçları Savcısı Asım Ekren tarafından 'Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun' çerçevesinde Anderson Talisca ile Volkan Demirel hakkında müşteki şüpheli sıfatıyla soruşturma başlatmıştı. Talisca'nın maç esnasında kaleci Volkan Demirel'e orta parmağını gösterdiği, ardından Volkan Demirel'in maç sonunda Talisca ile soyunma odası koridorunda tartıştığı iddia edilmişti.

VOLKAN DEMİREL ŞİKAYETÇİ OLMADI

Savcılık, Talisca'yı ve Volkan Demirel'i ifadeye davet etmiş, Volkan Demirel ifadesinde, Talisca'nın yaptığı el hareketinin hakaret içerikli olduğunu, maç sonunda neden böyle bir hareket yaptığını sormak için yanına gitmek istediğini, fakat bunu başaramadığını, kendisinden şahsen şikayetçi olmadığını belirtti.


Anderson Talisca'dan Volkan Demirel'e orta parmak hareketi


"ANLAMINI TAM BİLMİYORDUM"

Talisca ise ifadesinde, maç içerisinde tartışmaya sebep olan pozisyon sırasında Volkan Demirel'in kendisine küfür ettiğini, yaptığı hareketin kendi ülkesinde bu kadar ağır bir anlama gelmediğini, hakaret etmek istemediğini, hafif bir jestle olayı geçiştirmek istediğini kaydetti.

ANDERSON TALİSCA'YA DAVA

Yürütülen soruşturma sonucunda Volkan Demirel hakkında '6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair yasaya muhalefet' suçu kapsamında takipsizlik kararına hükmedilirken Talisca hakkında aynı suç kapsamında dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, Talisca hakkında çıkarılan zorla getirme kararına da atıf yapıldı. İddianamede, maç sonrası hakkında soruşturma başlatılan Talisca için Beşiktaş Kulübü avukatına ifade için bildirimde bulunulduğu, birkaç kez telefon ile hatırlatma yapıldığı, bütün girişimlere rağmen ifade davetine icabet edilmeyince zorla getirme kararı çıkarıldığı belirtildi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.